Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
15 Temmuz darbe değil ülkemizi işgal ve iç savaşa sokma planıydı
GÜNCEL
15.07.2021 10:13:37
125
A
15 Temmuz darbe değil ülkemizi işgal ve iç savaşa sokma planıydı
Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir ilçe başkanı Sadettin çiçek 15 Temmuz Birlik ve Beraberlik günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Sadettin Çiçek mesajında, ‘bu kalkışmanın iki unsurunu oluşturan içerideki  ve dışarıdaki işbirlikçilerin ekonomik, sosyal, dini ve siyasi amaçlarını anlamalıyız.’ dedi.

Çiçek mesajına şöyle devam etti: 15 Temmuz bir darbe değil ülkemizi işgal ve iç savaşa sokma planıydı.

Milletimiz niyeti bu olan kalkışmaya anında tepki vererek ülkesine canı pahasına da olsa sahip çıktı.

15 Temmuz ve ülkemiz için can vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyoruz. Bu tür girişimlerin sebeplerini ve hedeflerini anlamaz isek sadece kendimizi kandırırız. Bu tür girişimlerin hedefi sadece siyasi hedefleri olan girişimler değildir.

Eğer ülkemizi yeniden güçlü ve yeniden yaşanılabilir bir ülke olmasını arzu ediyorsak;  yapmamız gereken bu kalkışmanın iki unsurunu oluşturan içerideki  ve dışarıdaki işbirlikçilerin ekonomik, sosyal, dini ve siyasi amaçlarını anlamalıyız.  Ülkemizi ekonomik olarak başka ülkelerden (bu ülkeler dostumuz dahi olsa )  kendi imkanlarıyla kaynak üreten bir ülke olmalıyız. Vatandaşlarımızı kutuplaştırmadan birlik ve beraberlik içerisinde devletine aidiyet duygusu yüksek bireyler yetiştirecek eğitim sistemi, adaletten şaşmayacağına inanacağı adalet sistemi, herkesin emeğinin karşılığını alacağı adil paylaşıma sahip ekonomik bir sistemin yanı sıra adil yönetim erdemine sahip ‘önce insan’ diyen devlet anlayışına sahip olmamız zorunludur.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar