Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
3. Kariyer Fuarına Yoğun Katılım
EĞİTİM
04.03.2022 20:14:17
76
A
3. Kariyer Fuarına Yoğun Katılım
3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF) açılış töreni, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Trabzon Üniversitesi ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki yedi üniversitenin iş birliğiyle düzenlenen 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF) açılış töreni, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda gerçekleşen DOKKAF açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ve Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Doğu Karadeniz Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Ömer Harın Özkaynak, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Murat Zorluoğlu ve paydaş olan üniversite rektörleri, şehrin mülki ve idari yöneticileri ile kamu kurumu yöneticileri, özel sektör temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde bölgedeki üniversiteli ve mezun gençleri, ülkenin önde gelen firma ve kurumlarının insan kaynakları ve işe alım uzmanları ile bir araya getirerek istihdam ve staj olanakları konularında birebir görüşme imkânı sağlamak amacıyla düzenlenen fuar, 4-5 Mart 2022 tarihlerinde iki (2) gün süreyle ziyarete açık olacak. 260’ın üzerinde kurum ve kuruluş ile binlerce öğrenciyi bir araya getiren ve 30 etkinliğin planlandığı fuara, KTÜ ve bölgedeki 7 üniversiteden 20 bin civarında üniversite öğrencisi ve mezunun katılımı bekleniyor.

DOKKAF'a Vakfıkebir Meslek Yüksekokulunu temsilen Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Çelik, Etkinlik Kulübü ve Yüksekokul öğrencileri katıldı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar