Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. KÜLTÜR SANAT
''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ÇARŞIBAŞI'
KÜLTÜR SANAT
29.06.2022 22:16:55
71
A
''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ÇARŞIBAŞI'
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Onursal Üyesi ve fotoğraf sanatçısı Salih Oğuz Yüksek, 1935 yılından bu güne çektiği 60 adet “Çarşıbaşı” fotoğrafları okulun sanat köşesinde sergilendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Çarşıbaşı İlçesi'nde faaliyet gösteren Foto Cem Fotoğraf Südütyosu sahibi ve Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Onursal Üyesi fotoğraf sanatçısı Salih Oğuz Yüksek, Çarşıbaşı Anadolu Lisesi'nin Hazırlamış olduğu Bilim Fuarı'na , ''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ÇARŞIBAŞI'' konulu en eskisi 1935 yılından günümüze 60 fotoğraf ile katıldı.

Çarşıbaşı Anadolu Lisesi Okul Müdür Ali Akın, Müdür yardımcısı Özgür Alparslan, resim öğretmenleri Arife Kocaman ve Sevim Göktürk hazırladığı 30 resimden oluşan ve adımı  Salih Oğuz Yüksek’in “Geçmişten Günümüze Çarşıbaşı” adlı bir köşe oluşturuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Akkan'ın katılımıyla sembolik olarak yapılan bir açılışla Çarşıbaşı İlçesinin tarihini anlatan fotoğraflar, oluşturulan köşe sayesinde kaybolmadan gelecek yıllara aktarılacak.

Çok duygulandığını söyleyen Salih Oğuz Yüksek, hayatımdaki bu en özel günü yaşatan ve arşivimin değerlenmesini sağlayan Çarşıbaşı Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenlerine  teşekkür ediyorum diyerek duygularını dile getirdi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar