Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
40 Yıllık Döşeme Ustası, Mesleği Çırağa öğretip...
GÜNCEL
21.10.2020 21:50:11
359
A
40 Yıllık Döşeme Ustası, Mesleği Çırağa öğretip...
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi Küçük Sanayii Sitesi esnaflarından Metin Atmaca(57), 40 yıllık mesleği çırak yetiştirip işyerimi ona devredeceğim dedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Küçük Sanayii Sitesi’nin ihtiyaçları doğrultusunda oto döşeme işine yaptığını belirten 40 yıllık döşeme ustası Metin Atmaca, eğer çırak bulabilirsem mesleğimin bütün inceliklerini ona öğrettikten sonra iş yerimi de ona devrederek mesleği bırakacağım dedi.

Küçük Sanayi sitesinde oto döşeme, minder kılıfı dikimi, araba ve çatı branda dikimi işi yapan usta olmadığı için ihtiyaçtan dolayı Sanayi sitesinde iş yeri açtığını belirten Atmaca, bizim en büyük ihtiyacımız çırak bulmak. Eğer çırak bulursam mesleğim bütün inceliklerini ve püf noktasını ona öğreteceğim. Mesleğini tam manasıyla öğrendikten sonra da dükkânımı isterse ona devrederek diğer işlerimin başına geçeceğim. Biz meslek erbaplarının, işlerimizin yan kollarında olan mesleklere yönelerek işlerimizi takip edeceğini belirterek meslek öğrenmek isteyen gençlere çağrıda bulundu. Gelin öğreteyim, mesleğiniz olsun iş bulamıyorum demeyin. İşiniz ve aşınız hazır, eğer işiniz varsa aşınızda var demektir dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar