Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
5 Bin Fidan Dikecekler
GÜNCEL
21.10.2020 11:39:03
301
A
5 Bin Fidan Dikecekler
11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” nde gençler Mustafa Turupçu abileri için de fidan dikecekler.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Geçtiğimiz yıl İtibariyle 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kabul edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü işbirliğinde yapılan protokol gereği ülke genelinde olduğu gibi Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi olarak gönüllü gençlerin katılımıyla ilçeye bağlı Mahmutlu Mahallesi’nde 5 bin fidan dikimi yapılacak.

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi önderliğinde gönüllü gençlerin de katılımıyla merhum Müdür Mustafa Turupçu adına da fidan dikimi yapılacak amaç böylelikle gençler abileri Mustafa Turupçu’yu unutmamış olacak.

Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi olarak İlçe Orman İşletme Şefliğini ziyaret ederek işletme şeflerinden Özgür Topaloğlu İle görüşülerek 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde yapılacak olan fidan dikim programı hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi. Yapılan görüşmeler sonrasında 11 Kasım 2020 Çarşamba günü ilçemiz Mahmutlu Mahallesi’nde lçe Kaymakamı Mesut Yakuta ve protokolünde katılımıyla 5 bin fidan dikimi gerçekleştirilecek.

Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Çivil konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ülke genelinde özellikle orman yangınlarını da göz önünde bulundurduğumuzda ilçemizde dikimi gerçekleştireceğimiz 5 bin fidanı bir gönüllülük esasına dayalı olarak şekillendirmek istiyoruz dedi.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar