Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
66 Yıl Sonra Dede Torun Aynı Yerde!
GÜNCEL
18.10.2022 13:42:04
117
A
66 Yıl Sonra Dede Torun Aynı Yerde!
66 yıl önce askerlik yapmak için gittiği Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası’na
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde 23 Kasım 1956 yılında askerlik görevini yapmak için peygamber ocağına giden Mustafa Gürdal, 66 yıl sonra torunu Emre Birin’ciyi Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası’na nizamiyesine teslim etti. Emre Birinci 6 ay askerlik yapacak.

Güzel duygular yaşadığını ifade eden dede Mustafa Gürdal, Allah’ın hikmeti 66 yıl sonra buraları da görmek varmış. Benim acemi birliğim burası yıllar sonra torunum Emre’de aynı yerde askerlik yapacak. Allah tez zamanda teskere almayı da nasip eylesin dedi.

İki yıl askerlik yaptığını söyleyen Mustafa Gürdal, Manisa, Balıkesir ve Menemen’e gittim. Daha sonra da İstanbul Kasımpaşa’ya gittim. Son olarak ta Balıkesir’e inzibat olarak gittim. Teslim sırasında Astsubaylardan biri senin şansına torununda buraya düştü dedi. Torunumu teslim sırasında ağlayasım geldi. İki defa sarıldı bana, ben de sarıldım. 66 yıl sonra değişmeyen bir tek dağları vardı. Bizim bıraktığımız yer demek için bin şahit lazım. O zamanlar perişandı, sadece çimenlikti. Şimdi her yer bina oldu. Çok duygulandım 66 yıl sonra görmek nasip oldu. İnsan ey gidi günler diyesi geliyor. Neydi ne olduk diyerek duygularını dile getirdi.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar