Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
81 ilde yağmur duası yapıldı
GÜNCEL
11.12.2020 20:05:08
138
A
81 ilde yağmur duası yapıldı
Türkiye'de Cuma namazının ardından 81 ilde camilerde topluca yağmur duası yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Diyanet İşleri Başkanlığı son dönemde yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazı sonrasında suyun tasarruflu kullanmasına yönelik hutbe okuttu. Tüm camilerde namaz sonrası yağmur duası yapıldı. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne gelen vatandaşlar Cuma namazında caminin içini tamamen doldurdu. Dışarı hasırlar serilerek sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun olarak cuma namazı kılındı. "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu hutbe okundu. Suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin uyarıların yapıldığı hutbeden sonra yağmur duası yapıldı.

Trabzon'daki camilerde Cuma namazı sonrası dua edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle Trabzon'daki bütün camilerde, "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu hutbe okundu. Ortahisar ilçesindeki İskender Paşa Camisi'nde de okunan hutbede, vatandaşlara suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin uyarılar yapıldı.

Cuma namazının farzından sonra da yağmur duası edildi.

Cuma namazı için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ne geldiğini ifade eden Ali İrgin, “Cuma namazı nasip olsun dedik. Yağmur duasına katılacağım. O niyetle geldim. Böyle güzel bir yerde yağmur duasına katılmak bir şereftir” dedi. Yağmur duası için gelen vatandaşlardan Şaban Parlar, “Hem Cuma namazını kılmaya hem de yağmur duasına geldik. Allah bütün mümin Müslümanlara ve bize yardım etsin. Bu kuraklıktan kurtarsın. İnşallah yağmur duası kabul olur” diye konuştu.

Yağmur duasının ardından konuşan Mithat Esen, “Ülkemizin çoğu yerinde kuraklık var. Kuraklığın gitmesi için Rabbimize niyaz ettik. Bunun yanında korona virüs için bir dua ettik. İnşallah en kısa sürede yağmursuzluk ve koronanın ortadan kalkması bizi sevindirecek haberlerin gelmesini de umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar