Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
ADAM OLACAK ÇOCUK!
20.10.2020 17:51:49
763
A
ADAM OLACAK ÇOCUK!
Engin Aktaş Yazdı; Bırakalım istikrar edebiyatı yapmayı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Dere geçilirken at değiştirilmez palavralarını. Trabzonspor oynadığı maçlardaki haliyle gösterdi ki olmayacak duaya âmin denilmez!

Bu takımın gerek Samsunspor ve Erzurumspor hazırlık maçları gerekse de ligde oynadığı beş maça baktığımızda futbol oynayan ya da oynamaya çalışan bir takım izledik mi? Hangi maçta adam akıllı bir pozisyon hazırlandı? Hangi maçta iyi savunma yapıldı? Ya da hangi maçta iyi koştu diyebileceğimiz bir takım izledik? Kötü oynayabilirsiniz fakat kötü koşamazsınız! Sırtlarındaki uyduruk bordo mavili formalara yakışan uyduruk oyunlar izliyoruz. (Sahi bu forma renklerine kim onay verdi. Trabzonspor’un renkleri koyu bordu ve açık mavidir. Madem Premier Ligden oyuncu seçiyoruz West Ham Unidet, Aston Villa ve Burnley FC formaları örnek alınabilir.) Bir de kenarda çaresizce kollarını kavuşturmuş ve tırnaklarını yiyen Eddie Newton’u… Tamam hocam futbol geçmişine lafımız yok fakat, 6 ay bu takımın yardımcı antrenörlüğünü yapıp 2,5 ay geçtikten sonra, futbolu en iyi bilen taraftar futbol diye yutturmaya çalıştığınız ucubeyi hak ediyor mu? Trabzon taraftarı futbolu bilir. Sahada umut görüyorsa destek verir. Sizce umut var mı?

Geçen yıl UEFA Avrupa Ligindeki son maçlarımızda genç oyuncularla mücadele etmiştik. O genç oyuncularımızı izlerken skor olarak kaybetmiş olsak bile gurur duyacağımız oyunlar oynanmıştı. Ezilmeyen, rakipten korkmayan ve son dakikaya kadar mücadele eden bir takım görüntüsü vardı sahada…  Hazırlık maçları dahil oynanan yedi maçta bunları görebildik mi? Hayır!!! Başakşehir antreman maçı bile yapmadı. Hoca diyor ki takım eksik. Kamil Ahmet’i orta saha oynatıp Cafer Tosun’u görmezden gelerek takım sürülmez sahaya. Trabzonspor bir maç kaybetmedi bir de oyuncu kaybetti. Cafer Tosun bu süreçte bile düşünülmüyorsa ne zaman düşünülecek? Futbolcu zekidir. Sizce Cafer Tosun bundan sonrasında hangi kafa yapısıyla umutla çalışabilecek? Görünen köy kılavuz istemez bu gençlere umut olarak gelen Eddie Newton bu takıma sadece el freni olur.

Şimdilerde yorumculuk yapan arkadaşlara sözüm. Bırakınız UYUM sürecini, bırakınız dere geçilirken at değiştirilmez edebiyatını. Bu cümleleri 17-18 yaşındaki çocuklarla Avrupa liginde DİK OYNAYAN bir takım yaratan ve şampiyonluğa giderken 6-2 kazanılan bir maç sonunda istifa ettirilen bir teknik direktörün arkasından söylemeliydiniz. 

Yönetime düşen görev bir an önce Eddie Newton’a Akçaabat köfte söyleyip bir de Faroz’da beş çayı içirdikten sonra uçak biletini verip uğurlamaktır. Benden söylemesi…

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar