Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Adliye Sarayı Bölgemize Değer Kazandıracak
GÜNCEL
08.01.2021 19:52:40
184
A
 Adliye Sarayı Bölgemize Değer Kazandıracak
Vakfıkebir İlçesi’nde yapılacak olan Adliye Sarayı için çalışmalar devam ederken, Başkan Balta, Ocak ayı belediye meclis toplantısında meclis üyelerini bilgilendirirken Adliye sarayı ilçemize ve bölgemize büyük değer kazandıracak dedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Ocak ayı belediye meclis toplantısında meclis üyelerini bilgilendirirken Adliye sarayı ile ilgili sürecimiz devam ediyor. Her şey tamam. Sadece son 1470 metre karenin kamulaştırması ile süreç bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı izni ile ilgili süreç devam ediyor. O izin gelir gelmez, kamulaştırma yapılır yapılmaz anında ihalesine çıkarılacak. 15 bin metrekare kapalı alanı olan bir projeden bahsediyoruz. O da ilçemize ve bölgemize büyük değer kazandıracak dedi.

Vakfıkebir İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde 3.942 metrekarelik bir alanda inşa edilecek olan Vakfıkebir Adliye Sarayı arazisinin 2.470 metrekaresi Vakfıkebir Belediyesi tarafından vatandaşlarla anlaşarak satın alınmıştı. Vakfıkebir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılmak istenen adliye sarayı için belediye kasasından 2 bucuk milyon lira 2.470 metrekare alan için para ödendi. Fiyatta anlaşılamayan 1.470 metrekarelik kısmında satın alınabilmesi için çalışmalar sürerken  geriye kalan arazinin kamulaştırılması ile alakalı Adalet Bakanlığı Cumhurbaşkanlığına izin yazısı yazmış. Vakfıkebir Adliye Sarayı 3.942 metrekare alan üzerine 15 bin metrekare kapalı alandan oluşacak. Kalan kısmında satın alınmasının ardından 2.470 metrekare arazi belediye tarafından bakanlığa hibe edilecek. proje 60 milyon TL.’ye mal olacak. Trabzon’da yapılacak adliye saraylarının arasında en büyüğü Vakfıkebir’de yapılacak

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar