Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Afetler Ve Gönüllülük” Fotoğraf Yarışmasında Murat Aydın Türkiye Birincisi Oldu
GÜNCEL
01.06.2022 23:17:30
74
A
“Afetler Ve Gönüllülük” Fotoğraf Yarışmasında Murat Aydın Türkiye Birincisi Oldu
AFAD tarafından düzenlenen “Afetler ve gönüllülük” konulu fotoğraf yarışmasında, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü personeli Murat Aydın, Araklı Çamlıktepe Taşkınında çektiği fotoğrafla, Türkiye birincisi oldu.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AFAD’ın fotoğraf yarışmasına katılan Trabzon’dan Murat Aydın, Doğu Karadeniz birincisi olduktan sonra Türkiye genelinde yapılan yarışmada Araklı Çamlıktepe Taşkınında çektiği fotoğraf ile Türkiye birincisi oldu.         

Arama kurtarma çalışmaları kapsamında bir çocuğun kurtarılma anını fotoğraflayan Aydın, 27-30 Mayıs tarihleri arasında Kastamonu’da yapılacak Türkiye finaline gitmeye hak kazanmıştı. "Afetler ve Gönüllülük" Konulu Fotoğraf Yarışmasının yapılan finalinde ise, Türkiye 1.'si seçildi.

Afetler ve Gönüllülük Konulu Fotoğraf Yarışmasının Türkiye 1.'si seçilen Murat Aydın Ödülünü almasının ardından yaptığı kısa konuşmada Organizasyonda emeği geçen AFAD yetkililerine ve jüri üyelerine teşekkür eder, yarışmada dereceye giren diğer yarışmacı arkadaşları da kutlarım. Bu ödülü canım babama armağan ediyorum dedi.

Dramatik afet fotoğrafları ile dikkatleri üzerine çeken Aydın’ın Giresun Dereli taşkınında bir jandarma personeli çektiği fotoğrafta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından sosyal medya hesabında yayınlamış, o fotoğraf da daha sonra jandarma personeli hediye edilmişti.

 

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar