Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
Ankara’da Trabzon Günlerine Yoğun İlgi
GURBETTEN
27.05.2022 18:08:22
112
A
Ankara’da Trabzon Günlerine Yoğun İlgi
Trabzon'umuzun tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ve kültürel değerleriyle tanıtıldığı Ankara'daki 'Trabzon Günleri'nin açılışı her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Ankara Millet Bahçesi’nde (AKM) başlayan “Trabzon Günleri”nde valilik ve ilçe Büyükşehir, Ortahisar ve ilçe belediyeleri ile il genelinde faaliyet gösteren önder firmalar katıldı.

Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Millet Bahçesi’nde (AKM) gerçekleştirilen  Trabzon Günleri’nin açılışına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Ahmet Kaya, Hüseyin Örs, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu  ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun ve Başkan Yardımcısı Cemil Albayrak,  Belediye Meclisi Üyelerinden Enver İskenderoğlu, Metin Ali Karadeniz, ile birlikte AKM’de kurulan stantları ziyaret ettiler, ayrıca Vakfıkebir İlçe Standına gelen misafirler ve hemşehriler ağırlandı. Ankara’da yaşayan tüm hemşehrilemizi Ankara Başkent Millet Bahçesine (AKM) bekliyoruz.

Vali İsmail Ustaoğlu , “Bugün Karadeniz’in incisi eşsiz doğasıyla kültürel zenginlikleri ile doğal ve tarihi mirası ile Trabzon’umuzu başkente taşımanın heyecanını, mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu tarih, kültür, sanat ve spor şehrini gerek başkentte yaşayan gerekse dışarıdan buraya gelen vatandaşlarımıza dört gün boyunca doyasıya yaşatmak istiyoruz.

Trabzonluların memleketinde yaşamak demek; sadece kadim tarihi ve eşsiz tabiatıyla huzuru tesis etmiş bir şehir değil; aynı zamanda kardeşliğin, huzurun, insani değerlerin kalbine doğru da bir yolculuk yapmak demektir.

Bu şehir aslında Trabzon insanının ruhunda saklıdır. Siz bu şehri tanımak isterseniz önce insanını tanımalısınız. Bu şehrin erkeği Sürmene bıçağı kadar keskin, kadını kazaziye gümüş gibi zarif ve narindir. Hayatın zorluklarına karşı birlikte el ele verip dik durmayı bilirler.

Trabzon her zaman ilklerin şehri olmuştur. Her alanda başarıyı adeta şiar edinmiş bir şehirdir. Sporda, sanatta, siyasette, hayatın birçok alanında başarılı insanlarıyla hep zirvede kalmış, ülkemize hizmette hiç geri durmamıştır.

Malumunuz Trabzonspor’umuz bu yıl şampiyon olarak bizleri gururlandırmış ve mutlu etmiştir. Şehrimiz bu şampiyonluğun yanında şampiyonluk kutlamalarıyla da ülkemizin ve dünyanın gündemine oturmuştur. Bu vesile ile Trabzonspor’umuzu ve tüm taraftarlarımızı kutluyorum.

Bunun yanında boksta da göğsümüzü kabartan gelişmeler yaşanıyor. Trabzon enerjisiyle Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu kızımız Busenaz Sürmeneli ve Dünya Şampiyonu kızımız Busenaz Çakıroğlu’nu bağrından çıkarmıştır. Kendilerini kutluyor, ilimize ve ülkemize yaşattıkları bu gururdan dolayı tebrik ediyorum.

İşte burada bugün hep birlikte Trabzon’umuzun değerlerinden, kültüründen birer kesit göreceğiz. Her bir stantta ilimizin zenginliğini, ayrı bir güzelliğini temaşa edeceğiz. Bugün burada görselini izleyeceğimiz kültürel zenginliklerimizin daha fazlasını görmek için tüm misafirlerimizi Trabzon’umuza davet ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İsmail Ustaoğlu, bakanlar ve beraberindekilerle birlikte Trabzon’un öne çıkan değerlerinin ve yöresel ürünlerinin sergilendiği stantları gezdi.

Ankara Millet Bahçesi’nde (AKM) dört gün sürecek olan Trabzon Günleri’nde çeşitli etkinlikler ve paneller gerçekleştirilecek olup şehrimizin her yönüyle tanıtılacağı etkinlikler 29 Mayıs Pazar günü sona erecektir.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar