Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Aşılamada birinci sıradalar!
BÖLGE
02.03.2021 22:04:36
183
A
Aşılamada birinci sıradalar!
Ocak ayında başlayan Covid-19 aşılama çalışması ülke genelinde olduğu gibi Trabzon Şalpazarı’nda da hız kesmeden devam ediyor. İlk doz aşıları, 85 yaş üstü vatandaşlarımızın ikinci doz aşıları da yine evlerinde yapılmaya devam ediyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Ülke genelinde olduğu gibi Şalpazarı’nda da zorlu kış şartları aşı çalışmalarını güçleştiriyor. Ancak meteoroloji tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak yapılan planlama neticesinde kiralanan arazi aracı ve UMKE ekiplerinin desteği ile aşılama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.
         Şalpazarı’nda aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, olumsuz hava koşullarında dahi kırsalda yaşayan vatandaşlara zorlu bir yolculuğun ardından ulaşarak aşı yapıyor.
 İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Çölkuşu da bizzat katıldığı ekiplerle birlikte aşı çalışmaları evlerinde yapılması planlanan vatandaşlara ulaşarak aşılarını yapıyor.
       Şalpazarı’nın dağlık araziye sahip olması nedeniyle, kurumda hizmet veren araçlara ek olarak zorlu kış şartlarına uygun araç planlamasının iyi yapılması; ilçedeki diğer kurumların arazi araçlarının kullanılması, UMKE ekiplerinden destek alınılması ve gerektiğinde şahsi olarak kiralanan arazi aracının hizmete sunulmasıyla birlikte ilçede karlarla kaplı mahallelerinde aşılamalar her hangi bir aksama olmadan sürdürülüyor.
      Trabzon’da hedef nüfus aşılamasında 1. İlçe olma başarısı gösteren Şalpazarı ilçesi, Türkiye ortalamasının da çok üzerinde bir aşılama oranına sahip. Bu başarının arkasında Şalpazarı İlçe Devlet Hastanesi’nde aşı çalışmalarında görevli personellerin özverili çalışmasının ve ilçe şartlarına göre yapılan uygun planlamaların büyük rolü var.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar