Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Aşılanmaya başladık
GÜNCEL
14.01.2021 13:03:55
66
A
Aşılanmaya başladık
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından aşı ülke genelinde Vakfıkebir’de de uygulanmaya başlandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası  Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya uygulandı. Trabzon’da 520 aşı odası hazırlanırken Vakfıkebir sağlık kurumlarında da başta sağlık çalışanları olmak üzere aşı çalışmaları başladı.

Aşı çalışmaları Türkiye genelinda önce sağlık çalışanlarına ardından da kronik rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere vatandaşlara uygulanmaya başlayacak.

Aşı sonrası açıklama yapan Bakan Koca, "Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından Çinli Sinovac firmasınca üretilen CoronaVac aşısının ilk doz uygulamaları Ankara Şehir Hastanesi'nde ve ülke genelinde gerçekleştirildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar