Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. ARAMIZA KATILANLAR
AV OLMAK MI AVCI OLMAK MI?
ARAMIZA KATILANLAR
05.11.2020 22:12:55
340
A
AV OLMAK MI AVCI OLMAK MI?
Trabzonspor yönetimi karar verirken Amerika’yı yeniden keşfetmemeli ve bir an önce fabrika ayarlarına dönmelidir.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Belli ki yönetim kaçan şampiyonluğun ardından yaptığı hataları bulup düzeltmek yerine yapılan kasıtlı hakem hatalarının ardına sığınarak yanlışlarını görmezden geldi. Bilinmelidir ki Trabzonspor kurulduğu günden itibaren hakemlerin olumsuz kararları ile de mücadele etmiştir. Kulübün kuruluş felsefesi güçlülere ve haksızlıklara karşı mücadele etmeyi temel almış devrimci bir anlayıştır. Trabzonspor yönetimi kuruluş felsefesini temel alarak mücadele etmelidir. Devrimci mücadele ruhunu ön plana çıkarmalıdır.

Trabzonspor son bir yıldır yönetilememekte aksine savrulmaktadır. Trabzonspor 23.12.2019 tarihinde deplasmanda oynadığı ve 1-0 kazandığı Konyaspor maçı sonrasında Sayın Ağaoğlu’nun kameralar önünde Teknik Direktörünü eleştirmesiyle başlayan ve bugüne dek geçen 310 günlük süreçte kendi girdabını yarattığı bir kriz yaşıyor mu?  Evet

Sahi şehirle bütünleşmiş bir takım yaratan ve üç büyükler karşısında yenilgiyi unutan bir takımın Teknik Direktörü niçin eleştirilerek basının önüne atılır. Bilen var mı? Hayır. Ünal Karaman’ı başarısının altında ezmeye çalışanlar kimlerdi? Bilen var mı? Hayır. Ünal Karaman kimlerin boğazına takılacağını ima etti? Bilen var mı? Hayır

Hüseyin Çimşir bu göreve hazır mıydı? Hayır. Şampiyonluk dışındaki bir sonuçta paramparça edileceğini bilmeyen var mıydı? Hayır.

Eddie Newton alt yapı için getirilip neden A takımın 3. Hocası oldu? Bu hamlenin Hüseyin Çimşir üzerinde yaratacağı olumsuzluk hesaplanabildi mi? Hayır. Hüseyin Çimşir Trabzonspor tarihinin en yüksek puan ortalamasını yakalamasına rağmen sezonu tamamlayabildi mi? Hayır

 

Şampiyonluğa giden takımların son virajlarda en önemli silahları tecrübeli oyuncularıdır. Şampiyonluk stresini kaldıracak tecrübeli oyunculara ihtiyaç duyulur.  Obi Mikel öyle ya da böyle sıkıntılı orta alanda önemli bir kilometre taşıydı. Pandemi sürecinde oyuncunun yarattığı kriz başarılı bir şekilde yönetilebildi mi? Hayır ( Hatırlayın 2012 yılında Felipo Melo soyunma odasında Riera’yı hastanelik ederek dövdü. Riera bir hafta içinde maça çıkıp takımın şampiyonluğunda pay sahibi oldu. Fatih Terim ve Yönetim futbolcuyu göndermek gibi bir kolaylık seçti mi? Hayır.)

Pandemi nedeniyle verilen 3 aylık arada Teknik Ekip ve yönetim tarafından doğru adımlar atıldı mı? Hayır. Pandemi nedeniyle ara verilen 3 aylık süreçte Novak ve Sosa’nın sözleşmeleri yenilenerek oyuncuların tamamen şampiyonluğa odaklanmaları sağlanabildi mi? Hayır. Bu oyuncular için birileri tarafından Ali Koç’a söz verildiği doğru mu?

Bu süreçte kadrosu daha yaşlı olan Medipol Başakşehir sakatlık sorunu yaşamazken, daha genç yaş ortalamasına sahip Trabzonspor’un takımının yarısının sakat olması tesadüf mü? Yoksa, Teknik adamlık becerisi mi!

 

Teknik kadro şampiyonluk yarışında kupa ve lig şampiyonluğu hedeflerinde doğru bir strateji izledi mi? Hayır. Taraftara Kupa mı Şampiyonluk mu diye sorulsa: %100 olarak Şampiyonluk ön planda tutulurken; Ligde oynayacağın Alanya maçı gibi çok önemli bir deplasman öncesindeki kupa maçına Nwakaeme ile çıkarak oyuncuyu riske atmanın nasıl bir strateji hatası olduğu hesaplanabildi mi? Hayır. Takımdaki tek yaratıcı oyuncunun, uzun ara sonrası sakatlık riskini hesaplayarak lig maçına saklamak daha akılcı bir hamle olmaz mıydı?

Alanyaspor deplasmanındaki puan kaybı sonrasında yaşanan kriz doğru yönetilebildi mi? Hayır. Maçtan ve hakem hatalarından daha çok Sayın Ağaoğlu’nun tartışması konuşuldu mu? Evet. Oysaki şampiyonluklar sadece sahada kazanılmıyor. Saha dışı süreci de iyi yönetmek paniğe kapılmamak gerekir.

 Teknik Kadro oyuncuları Ankaragücü maçına hazırlayabildi mi? Hayır. (Şampiyon olacaksan kötü oynarken de kazanacaksın. Oyuncular sahada yürüyorsa kenardan Teknik adam maçı çevirir. Hüseyin Çimşir ne yaptı?)

Orta alana oyuncu gerekirken ısrarla kanatlara hangi mantıkla oyuncu transferi yapıldı? Steven Plaza neden alındı? Ona verilen parayla Sosa ve Novak takımda tutulamaz mıydı? Abdurrrahim Dursun gönderilirken yerine alınan Marlon neye göre transfer edildi? Ünal Karaman döneminde UEFA Avrupa Liginde oynayan genç oyuncular nerede? Bu oyuncuların gelişimleri doğru yönetilebildi mi? Hayır. Orta alanda bunca eksik varken devşirme oyuncuları sahaya sürmek yerine neden alt yapıdan aynı mevkide oynayan oyuncular tercih edilmedi? Bu oyuncular bugünlerde oynatılmayacaksa ne zaman şans bulabilecekler?

Abdullah Avcı ile görüşülüp neden E. Newton’da karar kılındı? Eddie Newton hazırlık maçının 30. dakikasında Salih Kavrazlı’yı hangi mantıkla oyundan çıkardı ve bu konuda kendisinden rapor istendi mi?

Trabzonspor yeni hocası konusunda karar verirken yukarıdaki yönetim yanlışlarından ders almalı fabrika ayarlarına dönmelidir. Bu toprakların iklimi farklıdır. Herkes kolay uyum sağlayamaz.

Sayın başkan tercihleriyle AVCI olmaya kalkarken AV olmamalıdır.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar