Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Başarı Ödüllendirildi
EĞİTİM
25.01.2022 19:50:13
168
A
Başarı Ödüllendirildi
Başarı Ödüllendirildi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, sınıflarında ilk üç dereceye giren öğrenciler İHL Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından hediyelerle ödüllendirildiler.      

Öğrenci başarısını artırma çalışmalarının sürdüren Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi her yıl olduğu gibi bu yılda sürdürdü. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminin sona ermesiyle birlikte düzenlenen karne töreninde her sınıf düzeyinde ilk üçe giren öğrencilere ödül verildi. Öğrenci başarısını artırma projesi kapsamında önceden öğrencilere duyurularak, her dönem için ayrı ayrı olmak üzere sınıf birincileri 500 TL, sınıf ikincileri 400 TL, sınıf üçüncüleri de 300 TL ile ödüllendirildiler.

Proje uygulaması eğitim-öğretim yılı başında Danışma Toplantısında karara bağlanmış; ödül olarak verilen toplam 4.800 TL Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından karşılandı. Aynı uygulamanın 2.dönem de devam edeceğinin altını çizen okul müdürü Hayrettin Deniz, ödül töreninde yaptığı konuşmada; 2021-2022 eğitim öğretim yılının 1.dönemini tamamladıklarını ifade ederek, bu süreçte başarılı çalışmalar yapan öğretmen ve personeline teşekkür etti. Düzenli ve programlı çalışan öğrencilerin karnelerinde ve aldıkları ödüllerde çalışmalarının karşılığını aldıklarına vurgu yaparak, zayıfı olan öğrencilerin de daha çok çalışarak başarılı olabileceklerini söyledi. Okul Müdürü Hayrettin Deniz, öğrencilere hitaben yaptığı veciz konuşmasında; “ Öğretmenler olarak sizlerden beklentimiz; davranışlarıyla örnek, Kur’an ahlakıyla ahlaklanmış ve Peygamberimiz(s.a.v) in sünnet-i seniyesine uyan birer kişi, ayrıca akademik başarıyı yakalamış ve ülkesinin geleceğine yön veren, vatana ve millete hayırlı birer evlat olmanızdır” dedi.

Yapılan törende ödüller sahiplerine Okul Müdürü Hayrettin Deniz, Vakfıkebir İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Ali Uçar ve Okul Aile Birliği Başkanı Yasin Yıldız tarafından verildi. Ödülü hak eden öğrenciler büyük sevinç yaşadılar ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Ödüle hak kazanan öğrenciler: Sınıf Biricileri: 9/A Oğuzhan Bilgin, 10/A Ahsen Sebiyla Başkan,11/A Zümrüt Çimşit, 12/A Gökçe Dost. İkinciler :  9/A Meryem Aydın, 10/A Betül Boz, 11/A Neslihan Atmaca, 12/A Meryem Alkin. Üçüler: 9/A Melek Uzun, 10/A Büşra Kahraman, 11/A Safa Sudenur Karaca,12/A Meryem Günaydın.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar