Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
Başkan Av. İskender, Güven Tazeledi
GURBETTEN
26.12.2021 20:56:29
251
A
Başkan Av. İskender, Güven Tazeledi
Vakfıkebir Kültür ve Yardımlaşma Derneği 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı, Tek liste ile gidilen genel kurulda Av. Bedrettin İskender yeniden başkan seçildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Merkezi İstanbul Fatih İlçesi Aksaray semtinde bulunan Vakfıkebir Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 15.olağan genel kurulu dernek merkezimizde yapıldı. Yüze yakın üye ve misafirlerin katıldığı kongrede hemşehrilerimiz hasretle kucaklaştı. Toplantı öncesinde gelen katılımcılara dernek lokalinde ikramda bulunuldu.

Derneğimizin Başkanı Av. Betrettin İskender, pandemi koşulları nedeniyle pozitif temaslı olmasından dolayı toplantıya çevrimiçi olarak katıldı. Selamlama ve açılış konuşmasının ardından Divan Başkanlığını Yüksel Yılmaz, Yardımcılıklarını Necip Oğuzhan Nomer, Katip Üyeliklerini de Alaaddin Çavdar ve Furkan İskender icra ettiler.

Divan Heyetinin teşkilinden sonra, saygı duruşu, İstiklal Marşının ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla gündeme geçildi. Faaliyet raporu ve sunumu, Genel Sekreter Av. Mehmet Birinci tarafından takdim edildikten sonra, ayrı ayrı oylamalarla ibra edildi. Denetim raporu ve kesin hesap bütçesi ile tahmini bütçe Genel Sayman tarafından okundu ve kabul edildi.

Dernek Tüzüğünün, Medeni kanun ve Dernekler Kanununa göre güncellenmesi için gerekli tüzük tadilatları oy birliği ile kabul edildi. Yeni dönem yönetimi için divana tek liste sunuldu. Yapılan tüzük tadilatına uygun olarak, açık oylama usulü ile haziruna sunulan Av. Betrettin İskender Yönetim Kurulu Başkanlığındaki liste oy birliği ile seçildi.

.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar