Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Başkan Balta’nın 19 Mayıs Mesajı
GÜNCEL
18.05.2022 18:39:16
50
A
Başkan Balta’nın  19 Mayıs Mesajı
Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Başkan Balta mesajında şunları söyledi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin varoluş mücadelesinin ilk adımıdır.

İlk adımda yakılan ‘İstiklal Meşalesi’ Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatanımıza yayılmış, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

Bu kutlu mücadelenin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizin; eğitimli, donanımlı, milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.

Sevgili Gençler;

Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi.

Bu değerli emaneti yaşatmak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak, en büyük görev ve sorumluluğunuzdur.

Sizlere güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle, gayretle ve özveriyle çalışacağınıza gönülden inanıyorum.

Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklalimiz ve bayrağımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar