Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Başkan Beşel’den Yöre Halkına Davet
GÜNCEL
26.08.2022 09:54:07
47
A
Başkan Beşel’den Yöre Halkına Davet
Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, hafta sonu 19.su yapılacak olan Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali’ne tün yöre halkını davet etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Başkan Osman Beşel Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Aksoy Lokali’nde Cemiyet Başkanı Aydın Gelleci ve Tertip Komitesi Üyesi Hasan Bahadır ile birlikte yaptığı basın açıklaması ile tün Trabzon’u festivale davet etti.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ancak pandemiden dolayı 2 yıldır düzenlenemeyen Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 27-28 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Osmanlı Salnamelerinde kendine yer edinmiş, kendine has kokusu, rengi ve aromasıyla benzersiz bir lezzete sahip olan coğrafi işaretli Tonya Tereyağını tanıtmak, kardeşlik bağları içerisinde halkın eğlenmesini sağlamak amacıyla tertiplenen Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivaline yöresel sanatçılar sahne alacak.

Kemençeyle birlikte Karadeniz ezgileri kulaklardaki pası silecek. Festivale vatandaşları davet eden Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “27-28 Ağustos günlerinde 19.sunu düzenleyeceğimiz Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali’mize tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar