Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Başkan Çilingir güven tazeledi
GÜNCEL
12.08.2021 16:33:47
149
A
Başkan Çilingir güven tazeledi
Vakfıkebir Muhtarlar Derneği’nin 5. Olağan Kongresi yapıldı. Başkan İzzet Çilingir güven tazeledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkalığını Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk yaparken üyeliklere Hasan Ömür ve Cevdet Akar getirildi.  

Pandemi dönemi nedeniyle bir araya gelemediklerini ifade eden Başkan Çilingir yaptığı konuşmasında; muhtarlarımızla bir araya gelerek ilçedeki birlikteliğin nasıl olması gerektiğini muhtar arasındaki birlikteliğin hiçbir güç tarafından yıkılamayacağını bu gün burada bir kez daha gösterdik. 2005 yılında kurulan derneğimizin kuruluş amacının ilçemizde bütünlüğün sağlanmasını amaçlıyordu. Bu bütünlük yıllar geçmesine rağmen her geçen gün sağlam bir şekilde ayakta duruyor. Şahsim ve arkadaşların 2017 yılında göreve geldikten sonra ilçemizdeki muhtarlarımızın sesini en üst seviyeye çıkarmaya gayret ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Muhtarlar olarak hizmet alma yönünde bir önceki dönemlere göre daha fazla hizmet alarak şaşaalı dönem geçirdik. Son günlerde ilkemiz ve dünya zor dönemlerden geçiyor. Bu dönemde isyan etmek yok. Kurum amirlerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bizler kurum amirlerimizin her zaman destekçileriyiz. Muhtarın işi bitmez. Muhtarın işi hizmet. Bunun için bizlerde hizmeti aksatmadan elimizden geleni yapacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 46 mahalle muhtarının sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Hizmet için biz bu yola baş koyduk dedi.

Kongreye katılarak bir konuşma yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  muhtarlarla gerek il genel meclisi üyeliği döneminde, gerekse belediye başkanlığı döneminde büyük bir uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek, bundan sonrada aynı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Balta, ayrıca geçmiş dönemlerde dernek yönetiminde görev alan muhtarlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti, yeni yönetimde görev alacak olan muhtarlara da başarılar diledi.

Kongre sonucundan mevcut Başkan İzzet Çilingir yeniden başkanlığa seçilirken yönetim kurulunda; Avni Özoğlu, Nurettin Bilgin, Temel Kılıç, Mustafa Turutoğlu, Sadık Aydın, Ali İhsan Çavdaroğlu, İlyas Bahadır, Süvari Şeref ve Fazlı Yolcu yer aldılar.

Kongreye Belediye Başkanı Muhammet Balta, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, STK temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.


Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar