Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Başkan Kasım Güven Tazeledi
SİYASET
01.11.2020 22:22:50
283
A
Başkan  Kasım Güven Tazeledi
AK Parti Vakfıkebir Gençlik Kolları Kongresi yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Vakfıkebir Gençlik Kolları Kongresi yapıldı kongreye tek aday olarak katılan mevcut Başkan Abdulkadir Kasım güven tazeledi.

Kongreler parti içi demokrasinin güçlendiği, birlik beraberlik duygularının pekiştiği, parti içi kaynaşmanın üst düzeye çıktığı yerler olduğunu belirten Başkan Abdulkadir Kasım yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

 Bugüne kadar icra ettiğimiz kongrelerimizi bu çerçevede tamamlayarak örnek bir kongre dönemi geçirdiğimizi belirtmek istiyorum. Bu konuda emeği geçen değerli büyüklerime ve tüm teşkilat üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 

Bu dava memleket davasıdır, hizmet davasıdır

Değerli gençler; Bizim davamızın kutsallığı, memleketine hizmet duygusuyla yola çıkan, üstlendiği görevi büyük bir aidiyet duygusuyla yerine getirmeye çalışan, gece gündüz bu anlayışla hareket eden, fedakâr ve cefakâr insanlardan oluşmasıdır. Bu dava memleket davasıdır, hizmet davasıdır. Sizlerden beklentimiz bu görev bilinciyle hareket edip kendi geleceğinize ve partimize değer katmanızdır.

Günümüz gençlerinde gördüğüm en büyük eksikliği sizlerle paylaşmak istiyorum. Maalesef günümüz gençlerinin en büyük sorunu hayallerinin olması, hedeflerinin olmamasıdır. Hayal ile hedefin arasındaki fark; eylemdir! Eylem planı bulunmayan bir hedef,  hayalden öteye geçememektedir. Bu noktada siz gençlerden isteğim bir hayalden öte hedefiniz olmasıdır. Hedefe ulaşmak için göstereceğiniz mücadele sizi vizyon sahibi yapacaktır. Vizyonu olan her birey bulunduğu yere değer katacaktır. Ülkemiz gençlerini birbirinden ayıran ve farklı kılan en önemli etken bu vizyon farkıdır. Bu noktada Genel başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu bizlere her zaman ışık olacaktır.

Tarihimiz;  gençlerin elde ettiği büyük zaferlerle doludur

Fatih Sultan Mehmet’in 17 yaşında İstanbul’u fethettiği, cephelerinde öğrencilerinin savaşarak zaferler kazandığı, kısacası gençlerinin önemli misyonlar edindiği tarihimiz; yine gençlerin elde ettiği büyük zaferlerle doludur.

Böyle bir ecdada sahip olan bir genç asla kendini güçsüz hissetmemelidir. Unutmamalıdır ki bunun için gerekli olan enerji, genlerimizdedir. Yapmamız gereken ise o enerjiyi ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle sizlerin enerjisine ve gücüne her zaman ihtiyacımız olacağı net bir gerçektir.

Fikri, inancı, cinsiyeti ne olursa olsun herkese kapımız açık

AK Partimize ve teşkilatımıza uygun hareket etmenizin önemi çok büyüktür. Attığımız her adımda önce kendimizi sonra ait olduğumuz yeri temsil ettiğimizi asla unutmamalıyız. Taşıdığımız sorumluluk gereği teşkilatımızdan bağımsız hareket etmeyeceğiz. Bu konuda sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz gerektiğini bileceğiz. İlçemize hizmet etme sevdasıyla çıktığımız bu yolda çalmadığımız kapı, ulaşmadığımız vatandaşımız, temas etmediğimiz esnafımız kalmamalı. Fikri, inancı, cinsiyeti ne olursa olsun herkese kapımız açık, hizmet anlayışımız aynı olmalıdır.

Son olarak, Liderimiz Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefi olan “1 Milyon Yeni Üye Kampanyası” na yapacağımız katkı bizim için çok önemli bir değer taşımaktadır. Öncelikli hedefimiz ilçemize düşen üye sayısının çok daha fazlasını başarmak, partimize en büyük desteği sağlamaktır. Bu konuda da elimizden gelenin en iyisini yapacağınızdan şüphe duymamakla beraber size olan güvenim tamdır. İnşallah bu hedefi birlikte başaracağız.

"Çalışmak için müsait vakit ve saat bekleme! Bil ki her gün¸ her saat çalışmanın en uygun zamanıdır. Çalışmak için müsait yer ve köşe arama! Bil ki her yer¸ her köşe çalışmanın en uygun yeridir. Çalışmaya oturduğun zaman tıpkı ateş hattında düşmanı gözleyen bir asker gibi uyanık ol ve dikkat kesil; bütün ruhî¸ bedenî kuvvetinle kendini işine ver. Çalışmayı uzun ara vererek terk etme! Çünkü her günün derdi ve işi ayrıdır. Sıradan bir kimse zamanı nasıl harcayacağını düşünür. Akıllı insan ise zamanı nasıl değerlendireceğini düşünür. Zira kaybedilen bir saniyeyi, dünyanın bütün hazineleri dahi geri getiremez!!!

Kongrede bir konuşma yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti döneminde hizmetlerimiz var ve hizmetlerimizi anlatmakta güçlük çekiyoruz. Bunları anlatmak için bizler ve teşkilatlarımız daha aktif olmak durumundayız dedi.

İlçede yapılan kamu yatırımlarını sıralayan Başkan Balta;  Kapalı yüzme havuzu ve adliye sarayı yapımları ihale aşamasında olduğunu söyledi. Altı buçuk yıldır belediye olarak yaptığımız hizmetler var. Göreve gelirken tespit ettiğimiz vatandaşların bize ilettiği problemlerden ulaşım konusunda çok ciddi atılımlar yaptık. 450 kilometre yol, sanat yapıları, 150 metreküpün üzerinde parke döşemeleri. Fol Deresi kenarı peyzaj çalışması, otel, Cami, kanalizasyon, plaj, bisiklet ve yürüyüş yolu gibi en önemlisi dolgu imar planının onaylanması, yeni dolgu alanının imar planının hazırlanması Büyük Şehir olduktan sonra onaylanması belki de şu an imar palanlarını onaylatan ve uygulayan tek ilçeyiz dedi.

Zaman zaman hem kamuoyunda hem de sizlerden Vakfıkebir’de neler yapıldı şeklinde eleştirileri duyar gibiyiz. Kendi ürettiğimiz kaynaklarla beraber ilçemize 80 milyonluk yatırım yaptık. Bu yatırımların çok önemli kısmını planlamaya ve alt yapıya yaptık. Popülist yaklaşımlardan ve yatırımlardan uzak durduk.  Altyapı olmadan üst yapıyı yapmak mümkün değil.  Artık yavaş yavaş üst yapı yatırımlarını hayata geçiriyoruz. Bizler sizlerin yanınızdayız. Görüşleriniz bizim için önemlidir. Bize hayallerinizi anlatın ki hayallerinizi gerçekleştirelim. Bizin yaptığımız bütün bunlar sizlere yarınlar için daha yaşanabilir bir Vakfıkebir bırakmak içindir. Eğer sizin hayallerinizi ve düşüncelerinizi bilirsek planımızı da programımızı da hayata geçirmek için ona göre düzenlemiş oluruz dedi.

Bütün gençlerin talebi ve isteği iş sahibi olabilmek, inanın hükümetimiz bunun için var gücüyle çalışıyor diyen Balta; bizler yerel yönetimler olarak iş istihdamı sağlamak çalışıyoruz. Beklendi odaklı değil de dava odaklı hareket edersek bu ülkeyi hak ettiği seviyeye taşıyabiliriz dedi.

Kongrede AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Alper Bektaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali birer konuşma yaparak hayırlı olsun temennileriyle birlikte Başkan Abdulkadir Kasım ve yönetim kurulu üyelerini başarılar dilediler.

Abdulkadir Kasım başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Ahmet Sabah, Ayşenur Koç, Davut Güven, Ferhat Enes Nomer, Gökhan Çalık, Mehmet Karanisoğlu, Miraç Yeşil, Muhammet Bayraktar, Neşat Nabi, Ünal Çimşit, İsa

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar