Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Başsavcı Olarak Hopa’ya Atandı
GÜNCEL
26.05.2021 00:33:48
408
A
Başsavcı Olarak Hopa’ya Atandı
Rize Cumhuriyet savcısı Adem Çalış, Başsavcılığa terfi etti. Başsavcı olarak Artvin’in Hopa ilçesine atanan Çalış, önümüzdeki günlerde yeni görevine başlayacak.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir ilçemizin yetiştirdiği değerlerden olan Rize Cumhuriyet Savcısı Adem Çalış son HSK kararnamesiyle Başsavcı olarak Artvin’in Hopa ilçesine atandı. Adem Çalış’ın başsavcı olması Vakfıkebir’de büyük memnuniyetle karşılandı.

1979 yılında Vakfıkebir ilçemizde doğan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu Savcı Adem Çalış, 12 yıl serbest avukatlık yaptıktan sonra 2015 yılında kazandığı sınav sonrası savcılık mesleğine geçiş yapmıştı. 3 yıl Osmaniye ilinde çalışan Savcı Adem Çalış, 2019 yılının Haziran ayında Rize’ye tayin olmuştu. Savcı Çalış son HSK kararnamesiyle Başsavcı olarak Artvin’in Hopa ilçesine atandı.

 Uzun yıllar başarıyla emniyet teşkilatında görev yaptıktan sonra emekli olarak Vakfıkebir’e dönen ve burada esnaflık yapan, önceki dönem belediye meclisi üyeliği görevinde de bulunan Aydın Çalış oğlu olan  Savcı Adem Çalış’a hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar