Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Beşikdüzü Deniz Şehitleri Anıldı
GÜNCEL
20.05.2022 19:07:27
54
A
Beşikdüzü Deniz Şehitleri Anıldı
Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde 20 Mayıs 2000 tarihinde Mayıs Yedisi Şenlikleri kapsamında denize açılan teknelerin batması sonucu hayatını kaybeden 38 kişi için anma töreni düzenlendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Beşikdüzü Doğu Gözacan Parkı'nda deniz faciası için yapılan anıt önünde düzenlen törende Beşikdüzü'nde hayatını kaybeden 38 deniz şehidi için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törene Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Belediye Başkanı Ramiz Uzun, Başkan Yardımcısı Kamurak Kahyaoğu, şehit yakınları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Ramis Uzun, 2000 yılında kontrolsüz olarak denize açılan halkımız maalesef Beşikdüzü tarihinde çok acı bir sayfa açmıştır. 38 deniz şehidimizi anmak için burada toplandık. Ölen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz dedi.

Burada yapılan anma töreninden sonra limandan şehitler anısına denize çelenk bırakıldı. Mavi Karadeniz gemisinde Kuran-i Kerim okunarak şehitler için dualar edildi. İlçe Merkezinde bulunan Eski Camiinde akşam namazından sonra mevlüd-i şerif okutulacak.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar