Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Bırakılan Ağır Enkazdan Kurtulmak İçin Çalışıyoruz
GÜNCEL
26.11.2021 22:32:31
38
A
Bırakılan Ağır Enkazdan Kurtulmak İçin Çalışıyoruz
Beşikdüzü İlçe Belediye Başkanı Ramis Uzun, Beşikdüzü Belediyesine eş başkan atandı iddialarını yalanladılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Beşikdüzü İlçe Başkanı Tamer Aydın ile birlikte Büyükliman Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması yaparak, son günlerde ortaya atılan Beşikdüzü Belediyesine eş başkan atandı iddialarını yalanladılar. Başkan Uzun, ‘İddiayı ortaya Önder Öztürk ve basın kuruluşu ilgili suç duyurusunda bulundum” dedi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Son günlerde; bazı haber siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden “Beşikdüzü Belediyesi’ne Kayyum Atandı, Eş Başkan Atandı, Eş Başkan Murat Düzgün Yol Haritasını Belirledi” gibi asılsız iddialarla Belediyemiz belli odaklar tarafından yıpratılmak istenilmekte ve karalama kampanyaları yürütülmektedir.  

Şahsımı Ve Partimizi Küçük Düşürmek Hedeflenmiştir

İlgili haberlerde izinsiz şekilde ismi ve fotoğrafı kullanılan Murat Düzgün, mevzuata uygun olarak belediyemizde çalışma isteğinde bulunmuş, yasal süreçlerde tamamlanarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Kurumlar arası geçici süreli görevlendirme başlıklı Ek 8’inci maddesi gereği yazılı talebim üzerine Belediyemizde geçici süreli olarak çalışmaya başlamıştır ve belediyemizin memuru konumundadır. Belediyemizde geçici olarak çalışmaya başlayan Murat Düzgün, belediyelerde uygulanan mali ve idari mevzuat alanında makale çalışmaları bulunan ayrıca bu konularda resmî kurumlarda dahil olmak üzere eğitmenlik yapan başarılı bir çalışma arkadaşımızdır. Aynı diğer çalışanlarımız gibi belediyemize katkısı olacağı aşikârdır.Yapılan itibarsızlaştırma, karalama kampanyaları ve kamu görevlisinin fotoğrafının izinsiz kullanılması hususlarıyla ilgili 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu hükümleri gereği hukuki süreç başlatılacaktır.

Bu asılsız iddiaları ortaya atan Önder Öztürk ve bu açıklamaları manşete taşıyan Günebakış Gazetesi ‘‘ Eşbaşkan ’’ ifadeleri, kargaşa çıkmasına sebep olabilecek ve halkı kin ve düşmanlığa sevk edebilecek ithamlardır. Kayyum atamalarının nasıl yapıldığı ortadadır. Eş başkanlık CHP geleneğinde olmayan bir ifadedir. Kamuoyunda şahsımı ve partimizi küçük düşürmek hedeflenmiştir. Bu itibarla Önder Öztürk ve Günebakış gazetesi hakkında hukuki süreci başlattım.

Bize Bırakılan Ağır Enkazdan Kurtulmak İçin Çalışıyoruz

Beşikdüzü Belediyemizin elini kolunu bağlayan anlayış önceki yönetimdir. İller Bankası'ndan 2.5 yıldır bütün gelirlerimiz, bize bırakılan ağır borçlara kesilmiş ve kasamıza bir kuruş dahi girmemiştir. Buna rağmen çalışmalarımız devam etmiştir. Bu da bizim başarımızdır. Bize bırakılan ağır enkazdan kurtulmak için CHP Genel Merkezi ve CHP’li Belediyelerimiz ile dayanışma halindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Beşikdüzü Belediyesi olarak yalnız olmadığımızı herkes görmektedir. Belediyemizin performansını arttırmak, hizmet kalitesini yükseltmek için Önümüzdeki ay 1-2 personel daha getireceğim. Amacımız Belediyemizi güçlendirmektir ve Halkımıza en iyi hizmeti sunabilmektir. Başaracağız ve bize inananları mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar