Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Biz devleti kutsayan bir toplumuz
GÜNCEL
01.12.2021 23:41:33
83
A
Biz devleti kutsayan bir toplumuz
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yönetim Kurulu Tonya Kaymakamı Muhammet İkis’i ziyaret etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti başkan Aydın Gelleci, Genel sekreter Mehmet Bülent Alp, Sayman Hasan Bahadır ve üye Hasan kalyoncu ile beraber geçtiğimiz günlerde yeni görevine atanan Tonya Kaymakamı Muhammet İkis’i makamında ziyaret ederek başarılar dilediler.

Cemiyetin yayın organı olan “BÜYÜKLİMAN” dergisini Kaymakam İkis’e  takdim eden Başkan Aydın Gelleci, yönetim kurulu üyelerini tanıtarak cemiyet tarihi hakkında bilgi verdi. Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’de iki il bir cemiyet olması nedeniyle tek örneği olduğunu söyleyen Başkan Gelleci,  Cemiyetimiz Çarşıbaşı İlçemiz ile Trebolu İlçelerimiz arasında görev yapan basın mensuplarının bağlı bulunduğu Trabzon ve Giresun İllerini kapsayan tek cemiyet olduğunu belirterek yörenin sorunları el atarak çözümlenmesini sağlıyoruz. Cemiyetimizin üyelerinden kültürel yayın yapan arkadaşlarımız var. Üyelerimiz arasında birçoğu mesleklerinde 20 yılı deviren, mesleğin hamuruyla yoğrulan değerli üyelerimiz var. İnternet medyası bu işi başka mecralara doğru sürüklüyor. Özellikle sosyal medya bu işin başını çekiyor ve Facebook yazılı basına zarar veriyor dedi.  

Biz devletin sıcak elini temsil etmeye çalışıyoruz

Ben özellikle ilçemizde çıkan gazetenin kapanmasından dolayı son derece üzgün olduğunu ifade eden Kaymakam Muhammet İkis; internet medyası ile ilgili bir kanun olmadığının altını çizerek bir an önce bu kanunun çıkarılmasında fayda olduğunu belirtti. İnternet medyasından dolayı birçok gazete ekonomik nedenlerden dolayı kapanmaya başladı. Vatandaşlarımız artık gazete okumuyor ve sadece sosyal medyadan takip ediyor. Biz devletin sıcak elini temsil etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza ulus bilinci ve iyi birey olma bilincini, yasaları bilen, kendine öz güveni olan Tonya’dan çıktığında kendini ifade edebilen bir adam, öz güvenli bir vatandaş yetiştirebildik mi başarılı olduk demektir. Burada bizim güvenliğimiz Tonya Halkı. Devletin güvenlik açısından alması gereken tedbirler var. Biz devleti kutsayan bir toplumuz. Avrupa devleti kutsamıyor. Bizde millet devlet için var anlayışı var, Avrupa’da da devlet millet için var. Selçukludan, Osmanlıdan alın Türkiye Cumhuriyeti’nde şu vardır devlet kutsaldır, devlet büyüktür. Son yıllarda devlet algısında dönüşüm var bunu başarabildik ve  devletin yüzü biraz daha sıcaklaşabildi. Daha önceki yıllarda daha farklı ve katı bir anlayış vardı. Kurumlar değişti eski kurumlar yok artık. Bizin atanızda da ve kültürünüzde de devlet kutsal. Devlet milleti için vardır. Devlet hava ve su gibi bir şeydir. Varlığıyla hissedilmez ama yokluğuyla her şey karışır dedi.

Kaymakam İkis ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.  

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar