Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Bölüm Sayımız Altıya Yükseldi!
GÜNCEL
20.04.2022 22:34:39
65
A
Bölüm Sayımız Altıya Yükseldi!
AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet uzun, Meslek Yüksek Okulunda Bölüm sayınsa yeni bir bölüm eklenmesi nedeniyle kutlama ve teşekkür mesajı yayınladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon Üniversitesine bağlı Vakfıkebir Meslek Yüksekokuluna Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı açılması Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanması   ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, “Vakfıkebir Meslek Yüksekokulumuzun gelişimini ve büyümesini çok önemsiyor, bunun için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Bu gelişimin sağlanabilmesi içinde yeni bölümlerin açılması büyük önem taşıyor. Yeni bölümler açılırken öğrencilerimizin okulu tamamlayıp diplomalarını aldıklarında iş bulabilecekleri bölümler olsun istiyoruz. Bu tarife uygun olarak Vakfıkebir Meslek Yüksekokulumuzda Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nın açılması YÖK tarafından onaylandı. Yeni bölümün onay alması ile birlikte Meslek Yüksekokulumuzda halen eğitim-öğretime devam eden Bankacılık ve Sigortacılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Maliye, İşletme Yönetimi ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile birlikte bölüm sayısı altıya yükselmiş oldu.

Yeni bölüm ile okulumuzda uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, uçuşta servis, normal emniyet usulleri, ekip kaynak yönetimi, yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilk yardım gibi konularda bilgi sahibi elemanlar yetiştirilerek bu alandaki ihtiyaca cevap verilmiş olacak. Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programının okulumuza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyor, büyük emek veren, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, Trabzon Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin Ȃşıkkutlu’ya,  Vakfıkebir Meslek Yüksekokul Müdürümüz Sayın Dr. Öğr. Üyesi Tolga Ergün’e ve katkı yapan herkese ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar