Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Bu Kurs Hayat Kurtarıyor!
EĞİTİM
23.11.2022 10:48:27
31
A
Bu Kurs Hayat Kurtarıyor!
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde açılan “İlkyardım” kursu uygulamalı olarak devam ediyor. Kurs sonunda kursiyerlere sertifika verilecek
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Halk eğitimi Merkezi tarafından açılan 18 saatlik “İlkyardım” kursunu başarıyla tamamlayanların katılacağı sınav sonrası sertifikaları verilecek. Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmen Febiha Kahyaoğlu tarafından verilen kursta;  ilkyardım, sağlık personeli gelinceye kadar olay yerinde hastanın durumun kötüleşmesinin önlenmesi amacıyla ilkyardım eğitimi almış kişilerce yaralıya yapılan müdahaledir. ilkyardım eğitiminde, insan vücudu, temel yaşam desteği, heimlich manevrası(boğulmalarda ilkyardım),kırıklarda ilkyardım, kanamalar, yaralanmalar, hayvan ısırmalarında ilkyardım, zehirlenmeler, taşımalar, göğüs ağrısı, kalp krizi, havale ve şeker düşmesi ve çıkmasında ilkyardım konuları işleniyor.

18 saat sürren kurslarda dersler, drama, canlandırma, rol/play, gösterip yaptırma, manken üzerinde uygulama şeklinde devam eden derslerin sonunda sınav yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere “ilkyardım eğitim sertifikası” verilecek ve verilen sertifika e-devlette de görülecek.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar