Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Bu proje alkışlanır
EĞİTİM
18.04.2022 10:58:16
139
A
Bu proje alkışlanır
Beşikdüzü Atatürk Anaokulu öğretmenlerinden Burcu Aksu ve Halime Yurteri’nin hazırlayıp uyguladıkları ‘Kodlayarak Öğren,Kod ile Eğlen ’isimli HOPO projesi ön elemeler sonrası saha değerlendirmesine kalmayı başardı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Tüm Kalkınma ve İşadamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD)Trabzon Şubesi’nin ortaklığında yürütülen HOPO proje yarışmasında Beşikdüzü Atatürk Anaokulu öğretmenlerinden Burcu Aksu ve Halime Yurteri’nin hazırlayıp uyguladıkları ‘Kodlayarak Öğren,Kod ile Eğlen ’isimli HOPO projesi ön elemeler sonrası saha değerlendirmesine kalmayı başardı.

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Öğretmenleri Burcu Aksu ve Halime Yurteri ‘projenin amacının okul öncesi dönemde kodlamanın bir öğretim yöntemi olarak kullanılmasını sağlamak ve farklı öğrenme stillerine hitap etmek, çocuklara teknolojinin bir öğrenme aracı olarak nasıl kullanılabileceği konusunda rehberlik etmek, farklı yeterlilik düzeylerindeki öğrencileri kodlama ile buluşturmak, kodlamayı günlük yaşamla bağdaştırarak kodlamanın problem çözme yöntemi olarak kullanılmasını sağlamak’ olduğunu söylediler. Bunun için kodlama diliyle erken yaşta tanışıp teknolojiyi tüketen değil, üreten bireyler yetiştirmek gerektiği düşüncesiyle projeyi uyguladı. Beşikdüzü Atatürk Anaokulu müdürü Turgay Çakır ise, “Proje kapsamında öğretmenlerimiz Burcu Aksu ve Halime Yurteri başta olmak üzere katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ’dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar