Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Camii Görevlileriyle İstişare
GÜNCEL
13.12.2021 20:38:48
25
A
Camii Görevlileriyle İstişare
Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, merkez ve yayla camilerinde görev yapan din görevlileriyle bir araya geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, "Kitap Oku-Yorum" projesi kapsamında din görevlileriyle gruplar halinde gerçekleştirdiği tanışma, sohbet ve müzâkere programlarına merkez ve yayla camilerinde görev yapan din görevlileriyle devam etti.

Merkez Ensar Camii'ndeki buluşma akşam namazını müteakip caminin yanındaki oturma salonunda gerçekleştirildi. Buluşmaları hizmetin bir parçası olarak gördüğünü belirten İlçe Müftüsü Şükür Küçük, "Tanışmak, kaynaşmak ve aynı zamanda okunan kitapları mütâlaa etmek, yorumlamak, fikir teatisinde bulunmak, kadîm meseleleri tartışmak ve çıkardığımız sonuçları birlikte müzâkere etmek amacıyla bu buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Okuyacağız, yorumlayacağız ama esas maksat bir araya gelmek ve sorunlarımızı konuşmaktır. İnsanları aydınlatabilmemiz için önce bizim aydınlanma yolunda çaba ve gayret içerisinde olmamız ve sürekli kendimizi yenilememiz, güncel bilgilere vâkıf olmamız gerekmektedir." sözlerine yer verdi.

Müftü Küçük, kıldırdığı yatsı namazı ve okuduğu aşr-ı şerif ve meâlinin ardından devam eden programda, din görevlilerinin okuduğu Türkiye Diyanet Vakfı İslâm Araştırmaları Merkezi (İSAM) tarafından yayına hazırlanan İbrahim Kalın'ın "İslâm ve Batı" isimli kitaptan edindikleri bilgiler ışığında çıkardıkları sonuç ve yorumları dinledi, fikir ve kavramlar mütâlaa edildi.

Program, tanışma faslının ardından Asr sûresi tilâveti, meâli ve kısa tefsiri ile sona erdi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar