Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Çarşıbaşı Muhtarlar...
BÖLGE
21.10.2020 21:58:10
618
A
Çarşıbaşı Muhtarlar...
Çarşıbaşı Kaymakamı Burak Yılmaz, Koronavirüs pandemisi sürecinde çalışmalarından dolayı ilçedeki mahalle muhtarlarına teşekkür belgesi verdi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kaymakam Yılmaz, Muhtarlar Günü dolayısıyla Çarşıbaşı mahalle muhtarlarını Kaymakamlık binasında ağırladı. Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Müslüm Ağın, Çarşıbaşı Muhtarlar Derneği Başkanı Yavuz Usta ve muhtarlar katıldı.

İki dönem muhtarlık yapan bir babanın oğlu olduğunu belirten Kaymakam Yılmaz, “Muhtarlığın nasıl bir görev olduğunu çok iyi biliyorum. Benim de babam iki dönem muhtarlık yaptı. Muhtar, vatandaş ile idare arasında önemli bir köprüdür. Muhtarlık Türk idare yapısının mihenk taşıdır.” dedi.

Koronavirüs sürecini ilçede jandarma, emniyet ve muhtarlarla yapılan işbirliği ile iyi yönettiklerini bunun da vaka sayısına yansıdığını belirten Kaymakam Yılmaz, “Vakalarda ciddi oranda azalma var. İlçemiz adına sevindirici bir durum. İnşallah böyle devam eder. Ancak önümüzdeki dönemde havalar soğuyacağından çok daha dikkatli davranmak zorundayız. Vakaların artmaması için mahalle denetimlerine titizlikle devam edeceğiz. Vakaları lütfen takip edin. Bu konuda kesinlikle iyi niyet beslemeyin. İnsanlara yaptırım uygulamaktan keyif almıyoruz ama her şeyin başı sağlık. Bunu unutmayın.” dedi.

ÜÇ KONUDA UYARDI

Kaymakam Yılmaz, muhtarlara üç önemli konuda daha uyarıda bulunarak, “Türkiye’nin bazı noktalarında yine yangınlar başladı. Bu üzüncü vericidir. Bölgemizde bu tür yangınların yaşanmaması için hassasiyet gösterin. Bahçelerde ve ormanlık alanlarda yakılan ateşleri kontrol edelim. Muhtarların bu konudaki takibi çok önemli. Vatandaşları uyaralım. Yayla evlerinden dönüşler başladı. Teröre karşı hassas bir dönemden geçiyoruz. Lütfen yayla evlerinde erzak ve odun bırakılmasına müsaade etmeyelim. Bir diğer konu ise okul servisleri. Bunların denetimini  ve sivil vatandaşların okul servisi araçlarına binmemesi için gerekli uyarıları yapalım.” diye konuştu.

Kaymakam Yılmaz, konuşmasının ardından muhtarlara koronavirüs sürecindeki çalışmalarından dolayı muhtarlara teşekkür belgesi verdi.

Kaynak: ts61.net

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar