Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
CHP’li Ahmet Kaya: “Arıcılarımız Silah Ruhsat Harcı Muafiyeti İstiyor”
SİYASET
23.11.2022 21:21:01
14
A
CHP’li Ahmet Kaya: “Arıcılarımız Silah Ruhsat Harcı Muafiyeti İstiyor”
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, arıcıların silah ruhsatları için harç muafiyeti sağlanması taleplerini Meclis gündemine taşıyarak, “Arıcılarımız keyfî değil, zorunlu ihtiyaçtan dolayı silah taşımaktadırlar” dedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kaya; Arıcılarımızın yeni yılda 20 bin lirayı aşacak olan ruhsat harçlarını ödemeleri mümkün değildir. Gezgin arıcılarımızın silah ruhsatı harcından muaf tutulma talepleri karşılanmadı gerektiğini” söyledi.

CHP’li Ahmet Kaya TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birçok bölgesinde arıcılıkla uğraşan on binlerce vatandaşın, her gün yaylalarda, dağlarda yabani hayvanlarla iç içe yaşayarak ülkenin bal üretimini gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, “Gezgin arıcılarımız faaliyet alanlarının her türlü tehlikeye açık olması nedeniyle can ve mal güvenliklerini sağlamak için birtakım tedbirler almak zorundalar. Bu doğrultuda, gerekli şartları sağlayan arıcılarımız devletimizin kendilerine tanıdığı hak doğrultusunda taşıma ruhsatlı silah sahibi olabilmektedirler.” dedi.

“Silah ruhsatı harç ücretlerinin 2023 yılında 20 bin liranın üzerine çıkacak olması, ekonomik anlamda zor günler geçiren arıcılarımızı sıkıntıya sokacaktır. Arıcılarımızın bu paraları ödemesi mümkün değildir.”

“Arıcılarımız keyfî değil, zorunlu ihtiyaçtan dolayı silah taşımaktadırlar, üstelik bu silahlarını arıcılık faaliyetleri dışında kullanmamaktadırlar. Bu nedenle gezgin arıcılarımız kendilerine sağlanan silah taşıma ruhsatlarından alınan harç parasının kaldırılmasını talep etmektedirler. Arıcılarımızın bu haklı talebinin karşılanmasını talep ediyoruz.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar