Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
ÇOCUKLAR ARASINDA ADALET
GÜNCEL
04.12.2021 00:23:03
36
A
ÇOCUKLAR ARASINDA ADALET
Mehmet Yaşar "Dünya hayatının süsü olan çocuklar anne ve babaya verilen bir emanettir"
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Trabzon Şube Başkan yardımcısı Mehmet Yaşar "Dünya hayatının süsü olan çocuklar anne ve babaya verilen bir emanet olduğunu belirten yazısını kaleme aldı. 

Yaşar; Bu emanetin değerini bilip en güzel şekilde sahip çıkmak anne ve babanın temel görevlerindendir. Çocukları sevmek, onlarla ilgilenmek, bakımlarını üstlenmenin yanında çocuklar arasında adaletli olmak da gerekir. Bu, aynı zamanda mutlu bir aile yuvasının temelidir.

Adalet, her hak sahibine hakkını vermektir. Çocuklara gerekli ilgi ve sevginin gösterilmesinde, kendilerine sağlanan eğitim imkanlarında, miras dağıtımında vb. Her tür uygulamada adil olunmalı, asla ayrımcılık yapılmamalıdır. Her konuda olduğu gibi aile yaşantısıyla da bizlere örnek olan Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v), "Yönettikleri insanlara, ailelerine ve sorumlu oldukları kişilere karşı adil davrananlar, Allah katında, Rahman'ın yanında nurdan minberler üzerinde ağırlanacaklardır."(Nesai,Adabü'l-kudat,1)demiştir."Allah'tan korkun ve çocuklarınız arasında adaletli olun" (Müslim, Hibe, 13-14)uyarısında bulunmuş, aralarında adaleti gözetmenin çocukların anne ve babaları üzerinde bir hakkı olduğunu bildirmiştir. (Ebu Davud, Büyu' (icare), 83)

Adaletin olmadığı yerde zulüm hakim olur ve "Allah zalimleri sevmez." Al-i İmran, 3/57).

Evleriniz huzur ve bereketle dolsun. Selam ve dua ile.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar