Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Cora’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Doğal Gaz Teşekkürü
SİYASET
09.12.2021 19:28:45
152
A
Cora’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Doğal Gaz Teşekkürü
Milletvekili Salih Cora, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Beşikdüzü’nün ihtiyacı olan doğal gaza ulaşabilmesi için bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararından dolayı teşekkür etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Beşikdüzü’nün ihtiyacı olan doğal gaza ulaşabilmesi için bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararından dolayı teşekkür etti.

Milletvekili Cora, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Beşikdüzü ilçesine doğal gaz ulaştırılabilmesi için ihtiyaç duyulan RMA şehir giriş istasyonunun yapımı amacıyla Nefsişarlı Mahallesi’ndeki bazı taşınmazların tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılacağını hatırlatarak, bu kararın ilçede memnuniyet yaşattığını söyledi.

Salih Cora, “Cumhurbaşkanımızın acele kamulaştırma kararı Beşikdüzü İlçemizde memnuniyet yaratmıştır. Yapılacak dağıtım istasyonları ile ilçemiz uzun zamandır beklediği doğal gaza kavuşmuş olacak. Doğal gazın hemşehrilerimizin evine ulaşmasına ramak kaldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e teşekkür ederiz. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Cora Gündeme Getirmişti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’le Plan ve Bütçe görüşmelerinde bir araya gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, doğal gaza erişemeyen ilçelerin doğal gaz müjdesi beklediğini de vurgulamıştı. Cora, “Önümüzdeki yıl içerisinde, özellikle Arsin Yeşilyalı, Fatih mahallesi ve Güzelyalı mahallelerine doğal gazın ulaşımını istiyoruz. Yomra'da Kaşüstü çok büyük bir yerleşim yeri oldu, doğal gaz beklentisi vardır. Düzköy, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı ve Çarşıbaşı da doğal gaz müjdesi beklemektedir.” şeklinde Trabzon'un ilçelerinin doğal gaz taleplerini gündeme taşımıştı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar