Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış törenine katıldı
GÜNCEL
30.01.2022 17:19:23
36
A
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, topu açılış töreni için Trabzon’a geldi. 15 Temmuz Meydan parkında vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bakanlar toplu kurdele kesimi yaptılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Törene Erdoğan'ın yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

Gençlik ve sporda yapımı tamamlanan Akyazı Yavuz Selim Stadı'nın birinci etap tribününün, Şenol Güneş Stadı içindeki 1500 kişilik betonarme tribün ve futbol sahalarının, çeşitli ilçelerimizdeki spor salonları ve sahaların, gençlik merkezlerinin, her biri 500 kişi kapasiteli 3 ayrı öğrenci yurdunun resmi açılışlarını bugün gerçekleştiriyoruz.

TOKi tarafından şehrimize kazandırılan Tabakhane sosyal donatı alanları altyapısı ve çevre düzenlemesinin, Yomra'daki 511 konut, 24 iş yeri ve ticaret merkeziyle altyapı ve çevre düzenlemelerinin, Beşikdüzü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki 142 konut ve 51 iş yerinin, Araklı'daki 278 konut, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenlemelerinin, eski Avni Aker Stadı yerine yapılan Ortahisar Millet Bahçesi ile altyapı ve çevre düzenlemelerinin, Vakfıkebir Millet Bahçesi'nin, Pazarkapı Balık Hali binası ile altyapı ve çevre düzenlemelerinin resmi açılışlarını bugün yapıyoruz.

Çevre bakanlığının desteklediği yap işlet devret modeliyle kuruluna 450 milyonluk yatırım olan katı atık tesisini resmen açıyoruz. Ulaştırma’da 443 milyon liralık yatırımla inşa edilen Yomra alt geçidini resmen hizmete alıyoruz. DSİ Of ilçe merkezindeki dereleri ıslah etti, Ağasar’da çalışmalar tamamlandı. Sizin gibi milletimi olduktan sonra dünya ile de mücadelemizi sürdürürüz. İlçelerimize kaymakamlık emniyet jandarma öğretmen evi hizmet binaları yapıldı. İçişleri ve Kültür turizm bakanlıkları tarafından yapılan bu yatırımları da resmen hizmet alıyoruz

Vali bey öyle not almakla olmaz, yaylaları rahatlat. Ama yaylalara betonarme evler yapmayacaksınız.

Trabzon büyükşehir belediyesi çok katlı otopark yaptı, yalıncak plajını düzenledi, şehrimize 6 tane turizm tesisi kazandırdı, millet bahçesine buz pateni pisti kurdu. Büyükşehir Belediyesinin bu ve diğer yatırımlarının resmi yatırımlarını da bugün yapıyoruz. Yeni otogar, sahil düzenlemeleri, kenstsel dönüşüm gibi birçok çalışması daha var.

Ortahisar belediyesi de Pazarkapı Mahallesi dönüşümü, ilçe genelinde 7 adet ulaşım ve altyapı prrojesini bitirdi.

Bakanlıklarımız kurumlarımız ve belediyelerimiz vasıtasıyla kazandırdığımız projelerin hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’yi 20 yılda cumhuriyet tarihi boyunca yapılanın 5-10 katı eser kazandırdık.

Açılışını yaptığımız proje ve hizmetlerin Trabzon’a hayırlı olmasını diliyorum.

BAKAN SOYLU KONUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Allah'a hamdolsun 20 yıldır Türkiye'yi yöneten Sayın Cumhurbaşkanımız gelişmelere, gelişimlere, devrimlere bu aziz milletle beraber imza atmıştır." dedi.

Bakan Soylu, Trabzon'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye'de, dün Giresun'da olduğu gibi bugün de Trabzon'da yapılan hizmetlerin açılışında birlikte olduklarını söyledi. "Uçsuz bucaksız bir tablo var burada. Bu 20 yıl boyunca bu ülkenin yüzünü yere eğdirmeyen, bu milletin yüzünü yere eğdirmeyen, ecdadımızın bize bıraktıklarının yüzünü yere eğdirmeyen, etrafımızdaki coğrafyanın umudu olan Recep Tayyip Erdoğan sevgisi…" ifadesini kullandı.

Çalıştıklarını, gayret gösterdiklerini dile getiren Soylu, "Emrinize amadeyiz. Allah bizi size mahcup etmesin inşallah. Trabzon'un yapacak çok işi var, Türkiye'nin yapacak çok işi var, milletimizin yapacak çok işi var, Cumhur İttifakı'nın yapacak çok işi var, Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacak çok işi var." ifadesini kullandı.

Kaynak Haber 61

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar