Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Cumhuriyet’tin Minik Yüreklerinden İzmir’e Yardım Eli
GÜNCEL
10.11.2020 20:52:09
414
A
Cumhuriyet’tin Minik Yüreklerinden İzmir’e Yardım Eli
Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi Cumhuriyet İlk Okulu 1 sınıf öğrencilerinden İzmir’deki minik yüreklere sıcak yardım elini uzattılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim’de gerçekleşen depremde 114 vatandaşımızın ölümüyle yaşanan deprem sonrası Vakfıkebir Cumhuriyet İlkokulu 1-C sınıfı öğrencileri İzmir’li depremzedelere yardım eli uzattı.

Deprem sonrası bölgeye Türkiye’nin birçok yerinden yardım eli uzatıldı. Bu yardım ellerinden biri de Vakfıkebir Cumhuriyet İlkokulu 1-C. Sınıfı öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi başlatarak İzmir depremzedelerine kolilerce yardım malzemesi gönderdiler. Öğretmen Muhammet Albayrak ve velilerin katkılarıyla temin edilen koliler Kızılay’a teslim edildi.

İzmir’de gerçekleşen depremin üzüntüsünü yaşayan Cumhuriyet İlkokulu 1-C sınıfı öğrencileri, temin ettikleri malzemeleri Türk Kızılay’ına teslim ettiler. Öğrenciler ve veliler tarafından hazırlanan, bölgede ihtiyaç duyulan battaniye ve hijyen ürünlerinden oluşan yardım kolileri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kızılay’a teslim edildi.

Okul Müdürü Sinan Uzun yaptığı açıklamada, “Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle duyarlı ve vicdanlı bir nesil olarak yetişen öğrencilerimiz, İzmir’de yaşanan üzücü depreme duyarsız kalmadı. Ülkesine ve çevreye karşı sorumluluk duygusu olan, merhametli ve duyarlı öğrencilerimize başlattıkları anlamlı yardım kampanyası için teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar