Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Cumhuriyete Özel CHP’ den Gövde Gösterisi
SİYASET
31.10.2022 23:27:13
162
A
Cumhuriyete Özel CHP’ den Gövde Gösterisi
Vakfıkebir CHP İlçe teşkilatı tarafından “99. Yılında Cumhuriyet ve CHP” konulu toplantı düzenlendi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Cumhuriyet Halk Partisi Vakfıkebir İlçe teşkilatı tarafından Genel Başkan yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağababa ve Trabzon Milletvekili Ahmet kaya’nın katılımıyla Sabri Bahadır Kültür Merkezinde bölgesel yemekli toplantı düzenlendi. Ayrıca toplantıya Millet İttifakı ortakları il ve İlçe başkanlarının da katıldığı toplantıya yaklaşık 600 kişi katıldı.

Gece Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet kekin selamlama konuşması yaparak katılımcılara tek tek teşekkür etti. Başkan Keskin konuşmasında; AKP’nin 22 yıllık döneminde artık Cumhuriyetten bir eser bırakılmayacak hale geldiğini belirerek ülkemizin sorunlarının çok, ülkemizin dertleri çok. Kesinlikle inancımız önümüzde yapılacak olan seçimlerde ister erken ister zamanında olun Millet İttifakı iktidar olacak dedi. Yeter ki adaleti sağlayalım. Yeter ki liyakati sağlayalım. Ülkenin bütün sorunları çözülecek, çözeceğiz. Vakfıkebir’in de sorunları çok. Bizim de çözüm önerilerimiz var. Vakfıkebir’i ezberledik, öncelikle millet ittifakı olarak iktidar olacağız. Bu ittifak Vakfıkebir’deki yerel seçimleri alacak ve bütün sorunlarını çözeceğiz.

Başkan Keskin’in konuşmasının sonra “Cumhuriyet ve CHP” konulu sinevizyon gösterisi yapıldı

CHP Genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba konuşması sonrası İlçe Başkanı Mehmet keskin tarafından adına yazılı “Vakfıkebir Ekmeği” takdim etti. Ağbaba’ya Vakfıkebir Trabzonsporlular Dernek Başkanı Hasan bahadır tarafından futbolcuların imzaladığı 44 numaralı Trabzonspor forması takdim edildi.

Cumhuriyetimizin kıymetini bilmeliyiz

Millet ittifakı temsilcilerinin konuşmasından sonra kürsüye gelen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet kaya  “Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıl dönümü. Bu toprakları bizlere vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi rahmetle saygıyla minnetle anıyor, hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Değerli arkadaşlar bu salona baktığım zaman slaytta da izledik, Cumhuriyeti kuran o kıymetli kadronun evlatlarını görüyorum. Bu milletin bütün evlatları ayrım yapmaksızın hangi düşünceden olursa olsun kadını, erkeği, genci, yaşlısı bir araya geldiler bu Cumhuriyeti kurdular. Yokluklar içinde kıt kanaat imkanlarla bize bu Cumhuriyeti armağan ettiler. Hepimize düşen görev bu Cumhuriyeti daha ileriye taşımaktır. Maalesef bu ülke 21 yıldır yönetenlerde bunu göremedik, maalesef de göremiyoruz da. Cumhuriyet o kadar kıymetli bir kavram ki! Hemen yanımızda bir Afganistan var. Ellerindekinin kıymetini bilmediler Cumhuriyetleri yıkıldı. Şimdi ne oldu, uçaklarla ölümü göze alarak Afganistan’ı terk etmek zorunda kaldılar. Yine yanı başımızda bir Suriye gerçeği var. Onlarda kendi bağımsızlıklarının ve Cumhuriyetlerinin kıymetini bilmediler, ülkelerini derk etmek zorunda kaldılar. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kıymetini bilmeliyiz. Cumhuriyetin kıymetini bilmezsek işte akıbet ortada. Bu millet bunu yaşamamalı. Yaşamamak içinde birbirine sıkı sıkıya bağlı kalmalı. Bu millet ittifakı mutlaka bu seçimlerde iktidar yapabilmeliyiz. Bu anlamda sadece siyasilere değil bu ülkeyi seviyorum diyen Mustafa kemal Atatürk’ü seviyorum diyen Cumhuriyet aşığıyım diyen herkese görev düşüyor. Hep birlikte bu işi başaracağımız inancımla hepinize saygılar sunuyorum dedi.”

Bu topraklar kıymetli topraklardır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise yaptığı konuşmada; “Trabzon Karadeniz’in en özel yerlerinden birisi ve Türkiye de marka olmuş, marka olmayı hak etmiş birkaç ilimizden birisi. Bu markalaşmada Trabzonluların emeği var ama daha çok Trabzonspor’un emeği var. Vakfıkebir de önemli bir ilçedir. Erzurum kongresindeki iki yazmandan biri olan Abdullah Hasip bey Büyükliman Vakfıkebir delegesi olarak Erzurum Kongresine katılmıştır. Vakfıkebirli bir hemşeriniz bu Cumhuriyetin temelinin atılmasında bulunanlardan birisi. Kurtuluş Savaşı Karadenizlilerin kahramanlık destanlarıyla doludur. Bu gün Cumhuriyetin değerleri çok zamandır tartışılıyor. Çok zamandan beri Cumhuriyet sistemli olarak bir saldırı altında olduğunu düşünenlerdenim. Ancak bir dil bir memleketin namusudur. Türkçe de bizim namusumuzdur. İnsan kendi konuştuğu dile ve topraklara yabancılaşırsa bu memlekette sorun vardır. Bu gün farklı düşüncede olan insanlarla farklı siyasi görüşte olan insanlarla beraber yaşıyoruz. Bugün bir arada yaşamamızı birkaç şeye borçluyuz. Bunu genel olarak bunu ikiye ayırırsak.  Birisi bu topraklarda doğan insanlar, bu topraklarda yaşayan insanlar. Diline, dinine, ırkına, cinsiyetine bakmadan bir arada yaşamamızı sağlayan Anadolu’nun insanları. Ahmet Yeseviler, Hacı Bektaş’ı veliler, Yunus Emre’ler, Mevlana, Ahi Evren, Hacı Bayram veliler gibi bir çok daha büyük insan Anadolu topraklarında yetişmiştir. Bu topraklar kıymetli topraklardır. Anadolu da yaşayan insanlar kadar Türkiye de yaşayan tüm insanların bu topraklara sahip çıkarak kıymetini bilmemiz gerekir. Bu insanlar bizlere yüzyıllar önce hakkı ve adaleti öğretmişler, hoş görü ve sevgiyi öğretmişler. Bu topraklarda yüzyıllardan beri kadın erkek eşitliği var. Bunların yanı sıra bir başka değerini bilmemiz gereken şey var. Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bizim gibi Müslüman ülke olan sayısı 57’dir. Her şeye rağmen bugün hala birlikte yaşıyorsak, birbirimizin mezhebinden dolayı giyiminden, kuşamından dolayı, doğduğu kentten dolayı birbirimize kötü davranmıyorsak bunu borçlu olduğumuz bir şey var. Her şeye rağmen dünyada Türkiye bir yıldız gibi parlıyor. Türkiye bugün bir Afganistan değilse bir Pakistan, Suriye, Irak, İran, Arabistan, Sudan, Mısır, Libya, Tunus değilse bunu o Laik demokratik Cumhuriyetimize borçluyuz. Bu Cumhuriyet sayesinde birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Herkes bilsin ki! Bu ülkede muhafazakar olanı da olmayanı da bir arada tutan en önemli şey Laik Demokratik Cumhuriyetimizdir. Türkiye eğer diğer Müslüman ülkelerde yaşanan insanlık dışı olaylarla anılmıyor ve bunlar bizim ülkemizde yaşanmıyorsa bunun en önemli sebebi bu toprakların yetiştirmiş olduğu en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Her ne düşünce de veya siyasi görüşte olursak olalım Türkiye Cumhuriyetinin kurusuna saygı göstermek zorundayız. Onların zor şartlar altında kurduğu Cumhuriyeti ilelebet koruyup yüceltmek zorundayız. Cumhuriyete sahip çıkmak zorundayız dedi.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin tarafından isminin üzerinde yazılı olduğu meşhur Vakfıkebir ekmeği hediye edildi. Ayrıca Vakfıkebir Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Bahadır tarafından üzerinde isminin yazılı olduğu Trabzonspor forması hediye edildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar