Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Cumhuriyetimizi korumak, onu gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir
GÜNCEL
28.10.2020 20:31:56
178
A
Cumhuriyetimizi korumak, onu gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta bir mesaj yayınladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Başkan Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; “Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kanını, canını ortaya koyarak kazandığı milli mücadelenin 97. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

            Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkarak onu gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir.

             Milletimiz, hürriyeti, ülkesi ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm Dünya'ya ilan etmiştir.

             Anadolu’da bin yıldır birlikte yaşadığımız, aynı toprağı vatan bildiğimiz, aynı bayrağı kutsal saydığımız, vatan savunmasında aynı siperde şehit olduğumuz ve Cumhuriyeti birlikte kurduğumuz halkımızla, her zaman bir bütün olmaya devam edeceğiz.

            Günümüzde çeşitli yollarla ülkemizi bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyen iç ve dış güçler, bundan 97 yıl önce dedelerimizden vatanımızı, topraklarımızı almak isteyenlerin torunlarıdır. Unuttukları gerçek şudur ki, Türk Milleti var oldukça, ezanımızı dindirmeye, bayrağımızı indirmeye, bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

            Bir olacağız, beraber olacağız. Vatanımızın düşmanlarına göz açtırmayacağız.

            Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar