Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Denetimler Sıklaştırıldı
GÜNCEL
16.02.2022 17:58:38
63
A
Denetimler Sıklaştırıldı
Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından Okul servis araçlarının denetimlerini sıklaştırdılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir’de 2021/2022 Eğitim öğretim yılı ikinci dönemin başlaması ve öğrencilerin yeniden ders başı yapmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personeller ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri servis araçlarına yönelik denetim yapmaya başladılar.

2021/2022 Eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim uygulaması kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Okul servis araçlarının denetimleri yapılmaya devam ediliyor. Vakfıkebir’de 2021/2022 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin ve okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemeye ve çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim öğretimlerini sağlamaya yönelik Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim ve kontroller titizlikle devam ediyor. Yol güzergahlarında durdurulan servis araçlarının evrak kontrolleri yapıldı. Trafik güvenliği açısından bilgilendirmelerde bulunan polis ekipleri, kurallara uyan servis şoförlerine teşekkür etti.

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında 15 günlük sömestr tatilinin ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri okula başladı. Yarıyıl tatilinin sona ermesi sonrası öğrenciler yeniden ders başı yaparken, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de denetimlerini arttırdı. Okul servis araçlarına yönelik denetim yapan ekipler, servis şoförlerinin evraklarını kontrol ederek Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. Evraklarında eksiklik bulunan şoförlere ise cezai işlem uygulandı. Denetimde tek tek durdurulan okul servislerindeki öğrenci ve servis görevlilerine gereken kurallar hatırlatıldı. Yapılan denetimlerde, okul servis araçları yönetmeliğine aykırı araçlara cezai işlemler uygulandı. Denetimlerin sıklıkla ve farklı noktalarda yapılacağı belirtildi.

Denetimleri yerinde bulduğunu söyleyen servis şoförleri, “Denetimler çok güzel. Bunların devamı gelsin. Bu işi doğru yapan yapmayan ortaya çıkıyor. Denetimlerde evraklarımızı kontrol ediyorlar, uymamız gereken kurallar hakkında bilgi verip yeni değişen kurallar varsa onların bilgisinide bizlere aktarıyorlar. Ehliyetimiz, yeterlilik belgesi olsun tüm evraklarımızı kontrol ediyorlar. Araç içinde de salgın devam ettiği için dezenfektan kullanımı, ateş ölçer, rehber olup olmadığı gibi noktalara bakıyorlar. Denetimler bizi sevindiriyor” dedi.

Denetimlerin yapılmasını olumlu bulduğunu söyleyen Öğrenci velileri ise, “Yaygınlaştırılması konusunda daha fazla adım atılması ve belli aralıklarla bunun kontrolünün yapılması gerekiyor” dediler.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar