Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Devletimize ihtiyaç duyduğunda çalınacak ilk kapı Muhtarlıklardır
GÜNCEL
19.10.2020 14:36:32
205
A
Devletimize ihtiyaç duyduğunda çalınacak ilk kapı  Muhtarlıklardır
Vakfıkebir’de “19 Ekim Muhtarlar Günü” Hükümet Konağı önündeki yapılan törenle kutlandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Tören Hükümet Binası önündeki Atatürk anıtına Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir tarafından çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

9 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle yapılan törende konuşan Vakfıkebir Muhtarlar Deneği Başkanı İzzet çilingir yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 19 Ekim 2015 tarihinden itibaren 19 Ekim’i muhtarlar günü olarak kutlamaktayız.

Bu günün muhtarlar günü olarak ilan edilmesinde emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimize, gazi meclisimize ve yine genelgelerin yayımlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükranlarımı sunuyorum.

Muhtarlarımız bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

            Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımız devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmakta.

            Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem hüzünde halkın her zaman yanında ve hizmetindedir.

            Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

            Vefat eden tüm muhtar arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

            Karadağ Yaylası Taşboğazı obasında evleri yanan Tarlacık Mahallesi Muhtarımız Levent Kamiloğlu ve Kamiloğlu Ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

            Şahsıma ve aileme ait 5 tane ineğimizi bir hastalık dolayısıyla kesmek zorunda kaldık. Arayan soran herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Yaratandan gelene boynumuz kıldan ince dedi.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar