Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Din hizmetleri gönüllülük esasına göre yürütülmeli
GÜNCEL
18.11.2020 17:49:39
214
A
 Din hizmetleri gönüllülük esasına göre yürütülmeli
Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Mescid-i Aksa Camii'nde Koronavirüs tedbirlerine uyularak yapılan toplantı Merkez Eski Camii İmam Hatibi Ali Osman Birinci'nin Kur'an-ı Kerim Tilâvetiyle başladı.

Daha sonra İlçe Müftülüğü Şefi Refik Altuntaş, gündeme ilişkin konu başlıklarından bir kısmını personelle paylaştı. Ardından İlçe Müftüsü Şahan, diğer gündem maddeleriyle birlikte kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, din hizmetleri, eğitim hizmetleri ve yayın hizmetleriyle ilgili maddeler halinde belirlediği gündem konularını din görevlileriyle paylaştı. Din hizmetlerinin ciddiyet ve samimiyet ekseninde gönüllülük esasına göre yürütülmesi gerektiğinin altını çizen İlçe Müftüsü Recep Şahan, din görevlilerine Diyanet’e, Dine ve Devlete karşı temel görev ve sorumluluk bilinci, hizmet aşkı, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile hizmette bulunmaları tavsiyesinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açmış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği (Din Hizmetleri Uzmanı) yazılı ve sözlü sınavlarını kazanarak Yomra İlçe Müftülüğü'ne Din Hizmetleri Uzmanı olarak atanan Mescid-i Aksa Camii İmam Hatibi Zekeriya Yüksel, ilçedeki görevinden ayrılma öncesi meslektaşlarıyla vedalaştı.

İmam Hatip Ali Uçar yaptığı konuşmada Zekeriya Yüksel'e, meslektaşları adına atamasının hayırlı olması temennisiyle yeni görevinde başarılar diledi.

İlçe Müftüsü Recep Şahan ise ilçe müftülüğünde çeşitli unvanlarda görev yapmış, farklı il ve ilçe müftülüklerine atanan tüm görevlilere yeni görev ve hizmetlerinde üstün başarı ve muvaffakıyetler diledi.

 Ali Albayrak: Vakfıkebir Merkez Eski Camii'nde Müezzin-Kayyım iken Bitlis İli Güroymak İlçe Müftülüğü'ne İmam-Hatip Olarak;

- Zekeriya Yüksel: Mescid-i Aksa Camii İmam Hatibi iken Yomra İlçe Müftülüğü'ne Din Hizmetleri Uzmanı olarak;

- Ramazan Efiloğlu: Yaylacık Mahallesi'nde 4/B sözleşmeli imam hatip iken Ordu Çaybaşı İlçe Müftülüğü'ne imam hatip olarak atanmışlardır.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar