Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Diyanet-Sen’de Öztürk Ve Ekibi Güven Tazeledi
GÜNCEL
05.11.2022 23:19:40
131
A
Diyanet-Sen’de Öztürk Ve Ekibi Güven Tazeledi
Trabzon Diyanet-Sen Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında 137 geçerli oyun 121 ’ini alan Metin Öztürk ve ekibi güven tazeledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon İl Müftülüğü toplantı Salonunda gerçekleştirilen ‘Diyanet-Sen Trabzon Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurul Kongresi’ne Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal, Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Kara, Emekli Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Demirbaş, Memur-Sen'e bağlı Şube başkanları, Artvin, Rize, Giresun, Ordu 1 ve Ordu 2 Nolu Şube başkanları, Öz Sağlık-Sen şube başkanı ve delegeler katıldı.

Basından sorumlu başkan yardımcısı Mehmet Yaşar'ın sunumunu yaptığı Genel Kurul, Sürmene İlçe başkanımız Nurullah Güldal'ın okuduğu Kur'an tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından oylama ile divan oluşturuldu.  Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal ve katip üyeliklere Artvin, Rize, Giresun Şube başkanları seçildi.

Başkan Ali Güzeldal konuşmalarında sendikal faaliyetlerin ve örgütlü toplum olmanın önemine değinerek, Diyanet-Sen Trabzon Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurul Kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan Güzeldal, “Diyanet-Sen olarak çok çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Ülkemizin sorunlarını çözmede rol alan bir sendikayız. Diğer sendikaların yapamazlar dediği ne varsa yaptık. Diyanet Akademisi, 3.600 ek gösterse, sözleşmelilerin kadroya geçmesi, fazla mesai gibi kazanımları kazandık.  Yapacağımız çok daha işlerimiz, projelerimiz var. Türkiye’mizin her bakımdan güçlü olması için, Memur-Sen olarak, Diyanet-Sen olarak elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Bugün yapacağınız seçimin hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Memur-Sen İl başkanı Mehmet Kara ve misafir başkanlar selamlama konuşma yaparak hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu raporunu başkan yardımcısı Ali Yılmaz okudu.

Diyanet-Sen Trabzon İl Başkanı Metin Öztürk, 8 yıl içerisinde 2,5 yıllık zaman diliminde başkanlığını yürüttüğü Sendikamızda neler yaptıklarını anlatarak gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Yıl 9 Kasım 2014’ü gösteriyordu, Metin Aydın başkanlığında delegelerimizin desteği ile çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımla bu onurlu görevi devraldık. 8 yıl boyunca davamıza, misyonumuza ve siz kıymetli üyelerimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Metin Aydın'ın ayrılmasıyla son 2 buçuk yıldır benim başkanlığımda çok güzel hizmetlerimize devam ettik.” sözleriyle başladığı konuşmasında 8 yıllık zaman diliminde yaptıklarını maddeler halinde anlattı.

İl Başkanı Öztürk;“Görev süremiz boyunca; Kavganın değil, barışın yanında yer aldık. Zalimin değil, mazlumun yanında yer aldık. Hukuksuzluğun değil, adaletin yanında yer aldık. Ayrıştıranın yanında değil, birleştirenin yanında yer aldık. Haksızlık kimden gelirse gelsin karşısında durduk durmaya da devam edeceğiz. 2014’te 1280 üye ile devraldığımız Diyanet-Sen Trabzon şubemizi, kıymetli yönetim kurulu üyelerimizin ve ilçe başkanlarımızın gayretleri ile 2 binlerin eşiğine getirdik.  Emeği geçen tüm başkanlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Görevi devraldığımızda, görev bölümü yaparak yönetim kurulu arkadaşlarımızı yetkilendirdik. Her ay ilçe divan toplantıları yapılarak yapacaklarımızı planlamaya, yaptıklarımızı değerlendirmeye çalıştık. Valimiz başta olmak üzere ziyaret ettiğimiz ilçelerde kaymakamlarımızı, belediye başkanlarımızı ve STK larımızı da ziyaret ettik. İl müftümüz ve ilçe müftülerimizle sürekli istişare halinde olduk. Kurumumuzu milli ve manevi değerlerimizi ilgilendiren hususlarda arka sokaklarda değil ön caddelerde yer aldık. Gerekli, durumlarda genel merkezimizde koordineli olarak basın açıklamaları ve eylemler yaptık. Üyelerimizin faydalanması için Diyanet-Sen Trabzon Şubesi olarak avukatla anlaşma yaptık. Firmalarla indirim anlaşması yaparak üyelerimizin istifadesine sunduk. 3600 Ek Gösterge, Sözleşmelilerin kadroya alınması, Diyanet Akademisi, fazla mesai ücretleri olmak üzere çok kazanımlara imza attık ve hayata geçirdik. ” dedi.

 Divan kuruluna dilekçe veren Mustafa Bektaş Şube başkanlığına, Resul İskender Şube Sekreterliğine, Hakan Günaydın Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcılığına aday oldular.  Liste dışından aday olan 3 kişi söz alarak kendilerini tanıtıp destek istediler. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

Ekibiyle birlikte güven tazeleyen Başkan Metin Öztürk yaptığı teşekkür konuşmasında; “Bize verdiğiniz desteğin hakkını vermek için gece gündüz demeden çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Desteğiniz için teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha çok çalışacağız, sorumluluğumuz daha da çoğaldı. Kazanımlarımızı hayata geçirmek için mücadele edeceğiz. Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Güzeldal’a ve katip üyelikleri yürüten; Artvin, Rize, Giresun Diyanet-Sen Şube başkanlarıma, Ordu'dan gelen Ordu 1 ve Ordu 2 Bolu Şube başkanlarıma, Memur-Sen il başkanıma, Memur-Sen'e bağlı Şube başkanlarıma, Emekli Memur-Sen il başkanına, Öz Sağlık-Sen şube başkanına, değerli delegelerimize, üyelerimize, seçim kurulu görevlilerine ve bizi takip eden basın temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Seçim sonucuna göre; Başkan Öztürk 121 oy alarak tekrar seçilerek güven tazeledi.

Yönetim Kurulumuz şöyle oluştu:

Bşk. Yrd. (Sekreter): Resul İskender,

Bşk. Yrd. (Teşkilatlanma) : Hamdi Yazıcı,

Bşk. Yrd. (Mali İşler) : Zeki Okumuş,

Bşk. Yrd. (Basın ve İletişim) : Mehmet Yaşar,

Bşk. Yrd. (Toplu Sözl. Ve Mevzuat: Ali Yılmaz,

Bşk. Yrd.(Eğitim ve Sosyal İşler.) : Davut Aktar

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar