Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Doktor Öztürk'e Hastası Aydın'dan Teşekkür
GÜNCEL
11.05.2022 09:33:53
113
A
 Doktor Öztürk'e Hastası Aydın'dan Teşekkür
Vakfıkebir Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde görev yapan pratisyen hekim Dr. Özlem Öztürk tarafında müdahale edilerek iyileştirilen hasta ve yakınları doktora çiçekli teşekkür ettiler.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçesinin eski esnaflarından olan Muhammet Naci Aydın, 25 Nisan 2022 gecesi saat 12.00 sularında evinde geçirdiği kriz sonrası 112 acil ambulans ekipleri tarafından 12.15 sularında Vakfıkebir Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine getirildi. Acilde nöbetçi olan Dr. Özlem Öztürk tarafından anında müdahale edilen hastanın tahlil ve tetkikleri yapıldı. Akciğer yetmezliğine bağlı olarak solunum krizi geçirdiği tespit edilen Muhammet Naci Aydın’ın hemen tedavisine başlandı. Akciğerlerinin oksijen üretememesi üzerine hastanın kanındaki oksijen’in %60’ın altına düşmesi sonucu kriz geçiren hastasına nöbetinin bitmesine rağmen sabah saat 6.00’a kadar bekleyerek müdahalede bulunan doktor Özlem Öztürk, hasta ve hasta yakınları tarafından yaptığı iyilik unutulmayarak çiçekli teşekkür edildi. Sabah 6 sularında yapılan değerlendirme sonrası normale dönmeye başlayan hasta Aydın, Dr. Özlem Öztürk tarafından daha iyi tedavi olabilmesi amacı ile Trabzon Kaşüstü Devlet Hastanesine sevk edildi. Burada hastaneye yatırılarak tedavi edilen hasta Aydın,  taburcu olduktan sonra Vakfıkebir Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde görev yapan Dr. Özlem Öztürk’ü çalıştığı hastanede ziyaret etmek istedi. Muhammet Naci Aydın ailesi ile birlikte bayramda nöbetti olan Dr. Özlem Öztürk’ü acilde ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.  Duygu dolu anların yaşandığı acil polikliniğinde Dr. Özlem Öztürk, hastasını karşısında çiçekle görünce şaşırdı. Çok mutlu olduğunu dile getiren Doktor Öztürk, hastasını bir kez daha muayene ederek sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade etti. Dr. Öztürk, “Bu nazik davranış beni fazlasıyla mutlu etti. Ben görevimin gerektirdiğini yaptım. Bunu mesleğime ve çalıştığım kurumuma karşı bir güven olarak görüyorum. Muhammet Amcanın hem bayramlaşma hemde bu nazik davranışı karşısında moral bulduğumu ifade etmek istiyorum diyerek geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum dedi."

“ONLAR BİZİM YAŞAM KAYNAKLARIMIZ”

Hasta Muhammet Naci Aydın ve yakınları yaptıkları açıklamada;  “Yakın ilgi ve alakalarından dolayı Doktor Özlem Öztürk hanıma ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Sağlık çalışanlarımıza Cenabı Allah kolaylıklar ihsan eylesin. Son zamanlarda sağlıkçılara yapılan şittetleri kınıyoruz. Onlar bizim yaşam kaynaklarımız. Biz sadece hem bayramlaşmak hem de nezaketen yapılan ilgi ve alakaya karşı bir jest olması ve örnek alınması açısından çiçek takdim ettik. Kendisine ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyor, tüm sağlık çalışanlarına başarılı çalışmalar diliyoruz dediler.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar