Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Durak Başkanları Zorluoğlu’na seslendi!
GÜNCEL
19.09.2020 12:31:25
450
A
Durak Başkanları Zorluoğlu’na seslendi!
Büyükliman Bölgesi yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüs durak başkanları Büyükliman Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu’na seslendiler.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Basın toplantısına Vakfıkebir Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Vakfıkebir Halk Otobüsleri Durak Başkanı Kemal Mirioğlu, Beşikdüzü Durak Başkanı İhsan Yücesan, Çarşıbaşı Durak Başkanı Mehmet Akif Köse, Tonya Durak Başkanı Okan Yılmaz ve Şalpazarı Durak Başkanı Erhan Yavuz katıldılar.

        Başkanlar yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler; “Bizler Büyükliman Yöresi kooperatif başkanları olarak Trabzon’a yolcu çalışmaktayız. Mart ayında başlayan Covid-19 nedeniyle çok büyük zorluklar yaşadık. 225 tane aracımız var. Bu araçları yarı yarıya indirdik daha sonra 3’te 1’e indirdik. Dakikaları 15 dakikadan 20 dakikaya çıkardık. Bütün bu zorluklara karşı vatandaşlarımızı mağdur etmemek için kısıtlı da olsa hizmet vermeye çalıştık. Fakat artan maliyet ve giderler karşısında azalan yolcu sayısı bizi çok zor durumda bıraktı.

         Ülkemizde her şeye zam yapılırken bizler en son 17 Ekim 2018’de zam aldık. Bu tarihten itibaren zam almadık. Şubat 2020’de alınan zam kararı bu güne kadar Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli nedenlerden dolayı onaylanmadı. Zammın bir an evvel onaylanmasını bekliyoruz. Sorunun çözümü için kime başvurduysak sonuç alamadık. Zaten Büyükliman Yöresinde yolcu kapasitesi belli. Senelerden beri buralarda fabrika ve yüksekokul açılmadı. Açılan 2 yıllık okulunda öğrenci sayısı düştü. Bizler küçük esnaf olarak kaderimize terk edildik.

         Seçim zamanı kandırılanlardan olmak istemiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun zammı onaylamasını talep ediyoruz. Sorunlarımız gittikçe büyüyor. Bizler belediye ile yarışacak halde değiliz. Belediye araçları ile aramızdaki fiyat tarifesinin dengelenmesini ve sefer sayılarının azaltılmasını talep ediyoruz. Bizler mağdur olduk. Mağdur olmayanların sesi çıkmıyor. Mağdur olan bizlerde yardım bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımızdan bizi hatırlamasını istiyoruz. Bizlere verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ediyoruz.

Ayrıca seçimden seçime çay, pasta ve bir kutu çikolatayla kandırılmak istenmiyoruz. 17 Şubat günü zam talep ettik gündeme dahi alınmadı. Bizler minibüs seferlerimizi düşürdüğümüz halde büyükşehir belediyesi hem sefer sayısını çoğalttı hem de fiyatı aynı tutarak bizlerin rekabet etmesini istiyor. Belediye ile minibüsler arasındaki farkın çok olmaması gerekir. Sorun zaten yolcu sayısında, pandemi dolayısıyla yolcu sayımızda düştü. Bunun göz önüne alınarak dileklerimizin değerlendirilmesi için Başkan ile bir araya gelmek istiyoruz. Zaten görüşme talebimiz vardı bu güne kadar bie yanıt alamadık. Hala cevap bekliyoruz diyerek sitemleri dile getirdiler.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar