Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
“Eğitime Destek Projesi”nden 651 öğrenci yararlandı
EĞİTİM
11.01.2022 20:34:21
151
A
“Eğitime Destek Projesi”nden 651 öğrenci yararlandı
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinden eğitimde yüz güldüren “Eğitimde Sıcak Adımlar Projesi” alkış aldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince uygun bulunan  “Eğitimde Sıcak Adımlar Projesi” kapsamında, İlçede ikamet eden, geçim sıkıntısı çeken ailelerin eğitim çağındaki çocuklarının, kış ayı dolayısıyla giyim ihtiyaçlarının desteklenmesi hedeflenmiş olup, 201 ailenin İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde eğitim gören çocuklarının bot ihtiyacı karşılandı. Proje, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerinde yürütülerek 381 öğrenci bu Projeden faydalandırıldı. 

Ayrıca Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak, yaşanan Covıd 19 salgınının ihtiyaçlı öğrenciler üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri azaltmak, eğitimde başarıya destek olmak amacıyla uygulanan “Eğitime Destek Projesi” ile ilçedeki ihtiyaçlı ailelerin Ortaokul ve Lise düzeyinde eğitim gören çocuklarının Deneme Sınavı Testi ihtiyaçları da karşılandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürütülen Projeden 270 öğrenci faydalandı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar