Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Fettahoğlu, ayağının tozuyla!
EĞİTİM
26.12.2021 21:15:50
152
A
Fettahoğlu, ayağının tozuyla!
İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine geçtiğimiz haftalarda atanan Burak Fettahoğlu Vakfıkebir’i ziyaret etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Aralık başı itibarı ile il Milli Eğitim Müdürümüz olarak atanan Burak Fettahoğlu yoğun bir hafta geçirdikten sonra Vakfıkebir İlçesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ve okul müdürleriyle bir araya gelerek tanışma toplantısı yapıldı. Toplantıda okul müdürlerine hitap eden Müdür Burak Fettahoğlu şunları ifade etti ;" Değerli Müdürlerim bu hoş ve güler yüzlü karşılamanızdan ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum. Daha önce Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmıştım, bu vesile ile Trabzon'u ve İlçelerini oldukça iyi biliyorum. Çoğunuzla daha önceden çeşitli vesileler ile tanışıp görüşmüştük. Bakanlıktaki daire başkanlığı görevimden sonra bizi Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğüne yeterli ve layık gören başta Sayın Bakanımıza ve Trabzon'daki tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyorum. Bir Trabzon ve Trabzonspor sevdalısı olarak bu şehirde yöneticilik yapmak benim için büyük bir onurdur. Göreve başladığım günden bu yana gördüğüm tevazu ve misafirperverlik beni ziyadesiyle memnun etti. Trabzon ilimizin ülke çapındaki Eğitim-Öğretim başarısı oldukça iyi durumda. Bu başarıyı daha da yükseltip ilimizdeki Eğitim- Öğretim kalitesini, Avrupa, hatta dünya bazındaki başarı skalasının içine sokacağımızdan hiç şüphem yok. Büyük devlet adamları yetiştirmiş, Fatih'in Fethettiği, Yavuz'un Yönettiği, Kanuni'nin doğduğu bu münezzeh ve kadim şehirde nice ünlü sanatkar ve zanaatkarlarda dünyada önemli başarılara imza atmışlardır. Ben hızlı koşmaya başladım bile, koşarken arkama dönüp baktığımda sizlerinde aynı tempoda koştuğunu görmek beni daha çok motive edecektir. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum" dedi.

 Ardından söz alan Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ise, şunları ifade etti ; " Değerli Müdürümüz ilçemize hoş geldiniz. Bugün burada toplanarak sizinle beraber olmamızı sağlayan Okul Müdürümüz Mehmet Kahveci' ye ve onun nezdinde katılım gösteren tüm kurum Müdürlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Azminize, hızınıza ve alçak gönüllü kişiliğiniz ile bizleri onurlandırdınız. Vakfıkebir'in eğitim neferleri olarak sizinle uyumlu ve başarılı bir süreç yaşayacağımızdan eminim. Konuşmanızda belirttiğiniz hususlar bizleri motive etmekle kalmayıp heyecanımızı tazeledi. Tekrar hoş geldiniz diyor bu görevde üstün başarılar diliyorum " dedi.

Müdürümüz Sayın Burak Fettahoğlu ilk olarak destekleme yetiştirme kursları yapan okullarımıza, sırasıyla Fen Lisesi, Atatürk Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi, Yalıköy Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve Öğretmenlerimizle sohbet etti. Bakanlığın hazırladığı test dokümanları ve kitaplarıyla ilgili bilgiler verdi. Mesleki Eğitim Merkezinde fiziki incelemelerde bulunup Okul Müdürü Korkut Hekim' den ihtiyaçlar konusunda bilgi aldı.

Vakfıkebir sürücü kursu motorlu taşıtlar sınavlarını yerinde inceleyerek kursiyerlere başarılar diledi. Son olarak Mustafa Turupçu Gençlik Merkezini ziyaret ederek Usta öğreticiler ile sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar