Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Fol Deresi Islahı 2.Kısım İşi Tamamlandı
GÜNCEL
26.11.2021 22:42:19
32
A
 Fol Deresi Islahı 2.Kısım İşi Tamamlandı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Trabzon'a yaptığı yatırımlarla, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’da son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki taşkın risklerinin azaltılmasında önemli rol oynamaktadır.  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak içme suyu ve arıtma tesislerinin yanı sıra, estetik ve emniyeti ön plana çıkaran ıslah çalışmalarıyla da halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Trabzon’da yapımı tamamlanan Vakfıkebir Tonya Fol Deresi Islahı 2. Kısım işi birlikte Vakfıkebir ve Tonya ilçelerindeki taşkın risklerini minimize edilmiş oldu. Vakfıkebir Tonya Fol Deresi Islahı 2. Kısım işi kapsamında, 15 524 m kargir duvar, 18 105 m ferforje korkuluk, 6 adet tersip bendi, 2 adet seki, 9 adet menfez, 13 adet yaya 3 adet ise araç geçiş köprüsü yapıldı. Fol Deresi vadisinde henüz işimiz bitmedi. Bu işimizin 3. Kısım ihalesini de yapıp, bu vadiyi kısım kısım ıslah etmiş olacağız. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği adına, üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Bu taşkın kontrol tesislerimizle birlikte, ülkemizin en çok yağış alan bölgesi olan Doğu Karadeniz'de, taşkın risklerini önemli ölçüde azatmış olacağız.

Kaynak: Habermetre

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar