Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Fransız Başkan Ağasar’a Hayran Kaldı!
BÖLGE
28.10.2022 18:40:27
128
A
Fransız Başkan Ağasar’a Hayran Kaldı!
Fransa’nın Garges Les Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez, Şalpazarı Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Refik Kurukız ile bir araya geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Başkan Jimenez, 24 Şubat Trabzon'un Kurtuluşu etkinliklerini 2023 yılında Garges Les Gonesse şehrinde gerçekleştirmek istediklerini etkinliğe davet ettiğini söyledi.

Trabzon Şalpazarı İlçesine bağlı Sinlice Mahallesi sakinlerinden olan gurbetçi hemşerimiz ikamet ettiği Fransa Paris Ağasarlılar Dernek Başkanı Talip Erata’nın girişimleri sonucu aynı zamanda Trabzonspor fanatiği olan Fransa’nın Garges Les Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez ve Belediye Meclis Üyelerinden Türk olmasından dolayı Trabzon’da misafir edilmesi Başkan Erata’nın girişimleri Belediye Başkanı Benoit Jimenez tarafından olumlu karşılanarak bu ziyaret gerçekleşti.

Talip Başkan İlçemde Benoit Jimenez Başkanı Görünce Duygulandım

Fransa’nın Garges Les Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez, hayranı olduğu ve Şampiyon takım Trabzonspor’un şehrinde Şalpazarı’nın evladı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ataman tarafından kendisine “Vakfıkebir Ekmeği” ile hoş geldin ziyaretinde bulunmuştu.

Fransa’nın Garges Les Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez, ve belediye meclis üyeleri nezdinde Başkan Kurukız’ı makamında ziyaretsonrası  Şalpazarı İlçe merkezini gezdiler. Başkanların İlçe ziyaretine Fransa Paris Ağasarlılar Dernek Başkanı Ali Erata’da eşlik etti.

Talip Başkan İlçemde Benoit Jimenez Başkanı Görünce Duygulandım dedi.

İlçemiz Belediye Başkanı ziyaretine misafir Belediye Başkanı Jimenez'e Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında Genel Müdür Benoit Nagel, Belediye Başkan Yardımcısı Bursalı Gülseren Ekici, Belediye Encümeni Trabzonlu Müfit Birinci ve Belediye Encümeni Niğdeli Fatih Karakadağ eşlik etti.

Jimenez: “Trabzonsporluyum”

Fransa'da ve şehirlerinde çok sayıda Trabzon ile Karadeniz hemşehri derneği bulunduğunu, kendisinin de Trabzonsporlu olduğunu belirten Belediye Başkanı Jimenez, "Şehrimizde 2 binin üzerinde Türk vatandaşımız yaşamaktadır. Türk Belediye Başkan Yardımcımız ve Türk encümenlerimiz var. Güzel bir ilişkimiz ve diyaloğumuz var. Bugün de güzel ilçenizdeyiz. Bizi ağırlamanızdan ve gösterdiğiniz misafirperverlikten çok memnun kaldık. 2023 yılında Garges Les Gonesse şehrimizde 24 Şubat Trabzon'un Kurtuluşu etkinliği gerçekleştirmek istiyoruz. Bu etkinliğe Karadeniz Bölgesi’nden olan ve ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızı da davet edeceğiz" Şalpazarı Belediye Başkanı olarak sizleri de aramızdan görmekten onur duyarız dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Refik Kurukız  ise, "Trabzonlu hemşehrilerimize dünyanın her bölgesinde rastlayabilirsiniz ve her şeyi başarmak için tüm güçleriyle çalışırlar. Sizin ekibinizde de Trabzonlu hemşehrimizin olması da bunun bir göstergesidir. Sizleri ilçemizde ağırlamaktan çok mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

Başkan Kurukız Hediye Farkını Gösterdi Misafirlerine

Belediye Başkanı Refik Kurukız ziyaretin sonunda Garges Les Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez ve beraberindeki heyete çeşitli hediyeler (Bal, Çentik, Ağasar Elbiseli Bebek, Çay, Fındık ve Fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafı takdim etti.

Ziyaret, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Başkan Jimenez’in hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Şalpazarı SES

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar