Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
“Gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz”
EĞİTİM
23.12.2021 23:07:44
55
A
“Gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz”
Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Gönüllü Liderleri öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığınca “Gönüllülük Hareketi” olarak adlandırılan program dahilinde gönüllere dokunmaya devam ediyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Gönüllü Liderleri öncülüğünde Aralık Ayının ‘Gönüllülük Hareketi’ olarak seçilen, Çarşıbaşı İlçesi Yavuzköy Fatih İlkokulu öğrencilerinin gönüllerine dokundular. Gençlik Liderleri önderliğinde Gönüllü Gençler, öğrencilerle yüz boyama etkinliği düzenleyip çeşitli oyunlar oynadılar.

Müdür Civil; her geçen gün yeni gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.

Çarşıbaşı İlçesi Yavuzköy Fatih İlkokulunda yapılan etkinliklerin ardından bir açıklama yapan Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil şunları kaydetti. “Bilindiği gibi, Bakanlığımız tarafından ‘Gönüllülük Hareketi’ olarak organize edilen etkinlikler kapsamında her ay, ‘Ayın Gönüllülük Hareketi’ etkinliği yapmaya gayret gösteriyoruz. Aralık ayının hareketi olarak Çarşıbaşı İlçesi Yavuzköy Fatih İlkokulunda öğrencilerimizle buluştuk. Ayrıca gençlik liderlerimizin düzenlediği etkinlikler ile çocuklarımızın mutluluklarına tanık olduk. Onların yüzlerinde bir parça gülümsemeye sebep olmanın mutluluğu birçok şeye bedel. Çocuklarımızın ve gençlerimizin insani yardımdan önce, milli değerlere bağlı, çevreye ve tabiata saygılı, girişimci ruha sahip, toplumsal hayata aktif bir şekilde katılan ve temel hak ve hürriyetlerini de etkin bir şekilde kullanan uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede güçlü şekilde yetişmelerini sağlamak, Bakanlığımızın ve Gençlik Merkezlerimizin en büyük hedeflerindendir. Bu sebeple, her geçen gün yeni gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz, özellikle dezavantajlı bölgelerde hayat mücadelesi veren gençlerimizin yanlarında olmaya, onların potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz dedi.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar