Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Havuz Çözüm Bekliyor!
GÜNCEL
04.07.2022 23:25:51
99
A
Havuz Çözüm Bekliyor!
Vakfıkebir Belediye Sahil Parkında bulunan havuz görüntü kirliliği ile ilçemize yakışmıyor. Vatandaşlar çözüm istiyor!
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Sahil Parkındaki havuz yıllardan beri sürekli olarak çalışmaz vaziyette. Havuz susuz görüntüsüyle görüntü kirliliğine neden olurken vatandaşlar çözüm bekliyor.

1990 Yıllarda dönemin Belediye Başkanı Merhum Sabri Bahadır, tarafından belediyenin kendi imkânlarıyla yaptırılan ve yaptırıldığı dönemde işlevselliğiyle gündemde olan ve civar ilçelerden gelen vatandaşlar için “Havuz Başı keyfi” yapılan parktaki havuz daha sonraki dönemlerde ilave edilen şelale susuz ve atıl tutulması vatandaşların tepkisine neden oluyor.  İlçe sakinleri havuzun bir an önce hoş bir görüntüye dönüştürülmesini beklediklerini söylediler.

Havuz gerekli bakımların yapılmaması nedeniyle yan tarafında bulunan ağaçların yapraklarının dökülmesiyle adeta çöp kutusu gibi kullanılırken vatandaşların tepkisini çekiyor. Vatandaşlar çalışmasa bile temizlenme işlemlerinin yapılması gerektiğine ve su ile doldurulmasına vurgu yaptılar. Hayırsever işadamımızın yaptırdığı şelale yapıldığı ilk dönemde vatandaşlar tarafından huzur veren görüntüsüyle çok beğeni almıştı.

Vatandaşlar; parkın yapıldığı yıllarda şehri güzelleştirmek adına yapılan bu havuzun, bu şekilde pislik içinde görüntü kirliliği oluşturmasındansa, temelli ortadan kaldırılmasının ya da işlevsellik kazanması adına çözüm bulunmasının daha iyi olacağını söylediler.  Havuzun susuz olması ve kullanılmamasının iyi tarafı ise güvercinlerin yemlenme alanı olarak kullanılıyor olması.

 

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar