Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
“Hayat Boyu Öğrenme” Toplantısı Yapıldı
EĞİTİM
26.07.2022 19:05:48
67
A
 “Hayat Boyu Öğrenme” Toplantısı Yapıldı
Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde "Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği" Komisyonu Toplantısı yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, başkanlığında Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’ın yanı sıra Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, STK Temsilcileri ile ilgili daire amirleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ilçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve iş birliği komisyonu hakkında komisyon üyelerine bilgi verdi.

 2021–2022 eğitim öğretim yılı ilçe genelinde açılan kurslar hakkında bilgi için Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdür vekili Mustafa Daloğlu,  sunum eşliğinde bilgiler vermesiyle başlayan toplantıda okuma yazma kursları, iş birliği ile açılan kurslar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Kurumlarda açılan Mesleki ve Teknik, Sosyal, Kültürel, Sportif, Okuma Yazma kurslarının iki bölümden oluştuğu ifade edilen sunumda Eğitim Öğretim döneminde toplam 273 kurs açıldığı, 4 bin 654 kursiyerden 3 bin 255 ’inin belge almaya hak kazandığı belirtildi.

 Daloğlu Sunumunda; 18-65 yaş arası Tüm yabancılara SUYE (Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi) kursuna 13 kursiyer katılarak 11 kişi sertifika almaya hak kazandığı, Unutulmaya Yüz tutmuş Eserlerin değerlendirilmesiyle ilgili kurslarımızın 1 kişiyle bile devam ettiğini, Protokola dayalı 16 kurs açıldığını ve 261 kişi katıldığını belirtti.

Destekleme ve Yetiştirme kurslarının Ağustos ayında öğrenci kaydına başlanacağına, Engelli Vatandaşlara yönelik kursların devamının sağlanması ve tüm kurs taleplerini şartların oluşması halinde açılabileceğini söyledi.

Toplantı, iş birliği yapılan kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar