Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Hayat Pahalılığı Tarım Aletlerine Olan İlgiyi Arttırdı
GÜNCEL
25.06.2022 12:05:35
63
A
Hayat Pahalılığı Tarım Aletlerine Olan İlgiyi Arttırdı
Pandemi nedeniyle vatandaşların köylere akın etmesinin yanında hayat pahalılığı nedeniyle bağ ve bahçe işlerine olan rağbetin artması nedeniyle tarım aletlerinde satışlar patlama noktasına geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Hayat pahalılığı nedeniyle tarım aletlerine ilgi arttı Hırdavatçılar satışları yapan Trabzon’un Beşikdüzü İlçe’nde faaliyet gösteren işyerinde dedesinin yokluğunu göstermeyen Canpolat Sağlam(18) İlçeye bağlı Hünerli Mahallesi’nde birçoğu kendi yapımları olan tarım aletlerini sattıklarını söyledi.

Dedesinin rahatsızlığı nedeniyle işyerinde yardım ettiğini belirten Canpolat Sağlam, son günlerde hayat pahalılığı nedeniyle bağ ve bahçe işlerine yönelen vatandaşlarımız nedeniyle tarım aletlerine olan rağbetin her geçen gün arttığını belirterek, satışlarda son günlerde artan bir yoğunluk olduğunu söyledi. Sağlam; Hünerli Mahallesi’nde yapılan keser, orak, kazma, bel ve balta gibi aletlerin özellikle köylerde tarım yapanların sayısının arttığı belirtilirken eskiye dönüşün başladığı belirtildi. Doğu Karadeniz Bölgesi tarım arazileri bakımından diğer bölgelere oranda daha dezavantajlı onun için bölgede yapılan tarım aletleri bölgeye has olduğunu söyledi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar